Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Belçika Kralı Philippe, Birleşik Krallık Kraliçesi Elizabeth, Fas Kralı 6. Muhammed, İspanya Kralı IV. Felipe, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a birer taziye telgrafı gönderdi. Küba Devlet Başkanı Raul Castro Ruz'un yanı sıra pazar ayininde Ankara'daki saldırıda hayatlarını kaybedenler için de dua eden Katolikler'in ruhani lideri Papa Franciscus'un çektiği taziye telgraflarının da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaştığı belirtildi. Bahreyn Kralı Kral Hamed bin İsa Al Halife, Bangladeş Cumhurbaşkanı Abdul Hamid, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Başkanı Dragan Çoviç, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader, Maldivler Cumhurbaşkanı Abdullah Yemin Abdul Kayyum, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Tunus Cumhurbaşkanı El Baci Kaid El Sibsi, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Umman Sultanı Kabus bin Said, Vietnam Cumhurbaşkanı Truong Tan Sang da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsında tüm Türkiye'ye taziyelerini ileten liderler arasında yer aldı. Liderlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdikleri taziye telgraflarında Ankara'da can kaybına ve yaralanmalara yol açmış menfur saldırıyı şiddetle kınadıklarını, Türk halkının acısını paylaştıklarını vurguladıkları kaydedildi. İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'in de bir taziye mesajı gönderdiği öğrenildi. İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ve Rusya Federasyonu Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a birer taziye telgrafı çekti. Bahreyn'den Veliaht Prens Başbakan Birinci Yardımcısı Selman bin Hamed Al Halife, Kuveyt'ten Veliaht Prens Şeyh Nevaf, Meclis Başkanı Marzuk El Ganim, Başbakan Şeyh Cabir Mübarek El Hamed El Sabah, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Üyesi Bekir İzzetbegoviç, Irak İslam Yüksek Konseyi Başkanı Ammar El Hekim'in de Erdoğan'a taziye mesajı yollayan isimler arasında olduğu bildirildi.
BM GENEL SEKRETERİ Kİ-MUN'DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TAZİYE TELEFONU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile bu akşam bir telefon görüşmesi yaptı. 
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ankara'daki terör saldırısından derin üzüntü duyduğunu dile getirerek, saldırıyı şiddetle kınadıklarını ve hayatlarını kaybedenler için taziye dileğinde bulunduklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, saldırı sonrasında BM'den gelen dayanışma ve taziye mesajları için teşekkür ederek, Türkiye'nin istikrarını ve toplumsal barışını hedef alan menfur saldırının aydınlatılması için devletin tüm imkanlarının seferber edildiğine dikkati çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin PKK, DHKP-C, DEAŞ gibi terör örgütlerinin tümüne karşı kararlı bir mücadele verdiğini de vurguladı. 
BM Genel Sekreteri Ki-mun'un Suriye meselesi çerçevesinde Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlalinden dolayı kaygısını ifade ettiği görüşmede, Libya konusu da gündeme geldi. Ki-mun'un Libya'da taraflar arasındaki ihtilafın giderilmesine yönelik çabalardan dolayı Türkiye'ye teşekkür ettiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise Libya'da barış ve istikrar için her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını, sürecin ulusal mutabakat hükümetinin teşkili aşamasına geldiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdiği belirtildi.