Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisini ziyarete gelen çocukların Çanakkale'ye gitmediklerini öğrenince Milli Eğitim bakanı Nabi Avcıya talimat verdi.

Bugüne kadar hep erkek cumhurbaşkanları gördük. Burada farklı bir tablo var ne düşünüyorsunuz?

Kadınlar da üstündür Kadın ve erkeği eşit tutmalıyız.

Başkanlık sistemi tartışmalarını nasıl görüyorsunuz?

Bunlarda sayın cumhurbaşkanı gerekeni yapıyor bunu tartışmak ban düşmez.

Eğitim gören Suriyeli çocuklar için ne düşünüyorsunuz?

Gelen mülteci çocuklarla ülkemizi paylaşabiliriz. Onlara da iyi eğitim verirsek büyüyünce de faydalı olabilirler

SORUYU SORARKEN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soru sormak için izin isteyen minik öğrenci gözyaşlarına boğuldu. Minik öğrenci Erdoğan'a ''Günümüzde terör olayları oluyor, bazı insanlar evlerinde oluyor, terörü bitirmek için neler yapıyoruz?'' sorusu yöneltti. Aynı soruyu mikrofonla tekrar eden öğrenci ''Şehitler '' sözünden sonra gözyaşlarını tutamadı.

Üzüntüsü yüzüne yansıyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, soruyu ben aldım diyerek  "Teröristlerle ilgili mücadelemiz yoğun operasyonlarla devam ediyor. Milletimizin huzuru ve refahı için mücadeleye devam edeceğiz. Operasyonlar devam edenken bir yandan da şehitlerimiz yakınlarını  için de bir takım önlemler alıyoruz." diye cevapladı

AĞLAYAN ŞEHİT ÇOCUĞUNU TESELLİ ETTİ
Bu sırada Erdoğan'a terörle mücadeleyi soran Necip Can ismindeki bir şehit çocuğu, ağlamaya başlayınca Erdoğan önce çocuğun sorusunu cevapladı sonra da kendisini teselli etti. Şehit çocuğuna memleketini de soran Erdoğan "Sen Çorumlusun, yiğidin harman olduğu yerdensin" dedi.