Güneşin etkisini gösterdiği yaz aylarında cilde daha iyi bakılması, sağlıklı görünen bir cilt için güneşin zararlı ışınlarından korunması gerektiği belirtiliyor. Güzellik Uzmanı Sabiha Yolcu, yaz aylarında cilt temizliğine dikkat edilmesini ve mutlaka güneş koruyucu kullanılmasını belirtti. Cilt bakımı ile ilgili püf noktaları anlatan Yolcu, yaz aylarında kadınların ciltlerine ayda bir bakım yaptırmalarının önemli olduğunu ifade etti. Yolcu, "Her gün peeling yapılmamalı. Kadınlar cilt temizliğini ayda bir yapmalı. Çok pahalı ürünlere para vermeye de gerek yok çünkü bu ürünler cildin çok fazla altına geçmiyor. Bu ürünlere bu kadar para vermek yerine kadınların her ay düzenli olarak cilt bakımı yaptırmalarını öneriyorum" dedi. Dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucunun sürülmesini söyleyen Yolcu, vatandaşların yüz için ayrı, cilt için ayrı güneş koruyucu almalarını önerdi. 
"CİLDİ TEMİZLEDİKTEN SONRA MUTLAKA TONİK UYGULANMALI" 
Tonik kullanmanın faydalarını açıklayan Yolcu, "Her cilt tipine uygun tonik var normal ya da hassas ciltlerin alkolsüz, yağlı ve problemli ciltlerin alkol bazlı tonik kullanmalarını öneriyorum. Tonik cildin Ph değerini ayarlıyor, açık gözenekleri kapatıyor ve sıkılaştırıyor. Bu sayede gözeneklere kirin girmesi engelleniyor. Cildi temizledikten sonra mutlaka tonik uygulanmalı. Tonik uygulamasından sonra nemlendirici ardından da güneş koruyucu sürülmeli. Eğer makyaj yapacaklarsa güneş koruyucunun üzerine fondöten sürebilirler" dedi. 
DENİZDEN VE HAVUZDAN ÇIKTIKTAN SONRA MUTLAKA DUŞ ALINMALI 
Yaz aylarında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konunun denizden ve havuzdan çıktıktan sonra cildin saf su ile yıkanması olduğunu ifade eden Yolcu, "Duş almadan güneşe çıkıldığı zaman lekelenmeler daha fazla olacaktır. Ayrıca vücudu ıslak bırakmamak gerek, ciltte kalan su damlaları lekelenmelere yok açıyor. Yazın cilt güneşten dolayı kurur. Bunun içinde akşamları duştan çıktıktan sonra üç dört damla saf zeytinyağı cilde sürülmeli. On dakika içerisinde vücut yağı emecektir. Bu uygulamayla vücut zeytinyağının minerallerini alırken bir yandan da nemlenecektir" şeklinde konuştu.