Transferde, ikinci kampın sonuna kadar bekleme kararı alınan toplantıda, başkan Dursun Özbek iletişim konusunda sıkıntı yaşadıklarını itiraf etti. Şu ana kadar 50 milyon dolar ödeme yaptıklarını vurgulayan Özbek'in "Biz bu mali tabloyu bilerek bu göreve geldik ve şu ana kadar gayet iyi götürdük. Ama medyaya ve taraftara kendimizi doğru anlatamadık" diyerek dert yandığı öğrenildi. Başkan Özbek'in başta futboldan sorumlu yönetici Cüneyt Tanman olmak üzere tüm kurmaylarını uyardığı ve "Çok konuşuyoruz. Ben de konuştum… Yanlış anlaşıldık ve hata yaptık. Artık susalım ve bir süre konuşmayalım" dediği ortaya çıktı. Bilindiği gibi teknik direktör Hamza Hamzaoğlu da susma kararı almış ve bayramda telefonlarını kapamıştı. 


ALEX TELLES'İ SATMALIYIZ...
Transferde bekleme kararı alan Galatasaray yönetimi, oyuncu satışına ise sıcak bakıyor. Son Sportif AŞ toplantısında gündem Alex Telles'ti. Telles için bir yıl önce 6 milyon 150 bin Euro bonservis ödeyen Cimbom'a PSG'nin bu parayı vermeye hazır olduğu vurgulandı. Pazarlık masasına 10 milyon Euro ile oturan Aslan, Fransız ekibi teklifini 8 milyon Euro'ya yükselttiği anda Brezilyalı sol bekin satışını onaylayacak. Yönetim toplantısında Başkan Özbek'e, "Carole'u çok ucuza aldık. PSG, Telles için 6 veriyor, biz 10 istiyoruz. Orta noktada bu işi bitirelim" denildiği öğrenildi. 


YILDIZ 4'LENDİ SPONSOR YOK!
Ligde geçen sezon Huawei'nin sponsor olduğu Galatasaray, Avrupa'da ise THY reklamlı formalarla sahaya çıkmıştı. 4. yıldızı takan sarı-kırmızılı kulüp, Huawei ile yaptığı görüşmelerden sonuç alamadı. Formanın sırt kısmına 6.3 milyon TL'ye reklam veren Ülker'le de anlaşma sona erdi. 4 yıldızlı formasına 4 (göğüs, sırt, kol, şort) sponsor arayan Galatasaray şu ana kadar hiçbir firma ile anlaşamadı. Sarı-kırmızılı takım bu yüzden hazırlık maçlarında sırtında 'GS Store' yazılı formalarla sahaya çıkıyor.


Kaynak: Sabah