Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek'in kardeşi olan ve 'başkan danışmanı' pozisyonuna getirilen Mehmet Özbek Avusturya kampında gazetecilerle yaptığı sohbette çarpıcı açıklamalar yaptı. Özbek, geçtiğimiz hafta "Ben yancı olmam. Başkan, kardeşini kampa gönderecek" diyerek futbol şubesindeki görevinden istifa eden yönetici Cüneyt Tanman'a göndermelerde bulundu: "Söz konusu Galatasaray ise ben yancı da olurum öncü de. Tuvalet de temizlerim, musluk da tamir ederim. Girip transfer de yaparım. Egom yok benim…" Kulüpte yeni bir yapılanmaya gidileceğini söyleyen Özbek, "Florya'da yeni bir model üzerinde çalışıyoruz. Yönetimde ağabeyime 'Mehmet'i futbol şube sorumluluğuna getirelim' denmiş. Ama o kabul etmemiş. Başkan danışmanı olarak bir kadro vardı. Benim konumum budur"  dedi. 
Akıl sır ermiyor
Cüneyt Tanman'ın açıklamalarına şaşırdığını söyleyen Özbek, "Akıl sır ermiyor ama böyle bir hataya döştü.  Yönetimden istifa etmedi, aramızda tekrar görebiliriz. Hareketi biraz çocuksu oldu. Ben oynamıyorum küstüm gibi. Biz 2 ay beraber çalıştık. 2 ay sarmaş dolaş geçti. Bir sıkıntısı var ama o benimle ilgili değil. O buraya vurursa ses getireceğini düşündü"  dedi. Tanman'ın mali konularla ilgilenmeyi kendisinin istemediğini de ifade eden Özbek, "Peki o zaman bu işleri kim yapacak? Benim Galatasaray'daki mevcudiyetim ihtiyaçtan hasıl olmuştur. Eskiden Florya'da para lazım olduğunda Abdurrahim stada gidiyordu; zaman kaybı çok oluyordu. Şimdi para Florya'ya geldi. Eskiden 15 gün süren işler şimdi 10 dakikaya düştü. Şampiyonluk primi dışında hiçbir ödememiz kalmadı. Onu da 1 hafta içinde kapatacağız"  dedi. 
HANİ NEREDE ÇİFTLİK? 
Başkan ve kendisine ağır eleştiriler geldiğini belirten Mehmet Özbek, "Kulübü babasının çiftliği gibi yönetiyorlar diyorlar. Hani nerede çiftlik? Bir sürü sorun var. Ağustos'un 157inde UEFA ile görüşüp mali fair play ile ilgili sürenin 1 yıl daha uzatılmasını isteyeceğiz. Mali raporlarımızda 10-15 milyon avro gibi fark var. Bütçeyi dengelememiz lazım" dedi.