Süper Lig'de ilk hafta maçları 12-13 Eylül 2015 tarihlerinde oynanacak.


ERKEKLER TÜRKİYE KUPASI GRUP AŞAMASI
2014-2015 Sezonunda ilk 4 sıra dışında kalan 9 takım (Maliye Milli Piyango SK, Trabzonspor, Rainbow Kayseri SK Antalyaspor, Zağnos Erkek Hentbol SK, Gençlerbirliği, İstanbul Anafen Koleji SK, Göztepe ve Akçaabat Tütün SK) ile 2015-2016 sezonunda yer alacak 1. Lig'de yer alacak 13 takım (Hentbolspor, Metropolspor, Keçiörenspor, Serik Belediyespor, Aydın PTT, Anadolu Üniversitesi GSK, Aziziye Belediyesi Termal SK, Beykoz Belediyespor, Bahçeşehir Koleji SK, İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK, Selçuklu Belediyesi SK, Rize Gençlikspor ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi SK) olmak üzere toplam 22 takım katılacak.


Müsabakalar Dörderli 3 gruptan, beşerli 2 grupta tek devreli lig usulüne göre oynanacak. 4'lü gruplarında ilk iki sırayı alan 6 takım ile 5'li gruplarında ilk üç sırayı alan 6 takım olmak üzere toplam 12 takım Türkiye Kupası son 16 turu müsabakalarını oynamaya hak kazanacak. Merkezler; grubunda 4. ve 5. sırada olan takımın sahasında oynanacak.


BAYANLAR TÜRKİYE KUPASI GRUP AŞAMASI
2014-2015 Sezonunda ilk 4 sıra dışında kalan 8 takım (İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor, Üsküdar Belediyesi Spor, Zağnos Spor, Ankara 1910 Spor Kulübü, Anadolu Üniversitesi GSK, Genç Uşak SK, Bursa Osmangazi Spor, ve Sivas Belediyespor) ile 2015-2016 sezonunda 1.ligte yer alacak 12 takım (Hentbolspor, Adana Şakirpaşa HEM SK, Metropolspor, Bursagücü Gençlik SK, 1453 Üsküdar SK, Altay, Aksaray Belediyespor, Ayyıldız SK, Artsam Koleji SK, Muğla Yalıkavak spor, Pazarspor, Samsun Gençlikspor) olmak üzere toplam 20 takım katılacak.


Müsabakalar 4'lü takımlar halinde toplam 5 merkezde tek devreli lig usulüne göre oynanacak. Gruplarında ilk iki sırayı alan toplam 10 takım ile gruplarında en iyi üçüncü olan 2 takım olmak üzere 12 takım Türkiye Kupası son 16 müsabakalarını oynamaya hak kazanacak.


FİKSTÜR VE KURA ÇEKİMİ PROGRAMI
Fikstür ve kura çekimi programı


11.00 Bayanlar 1. Lig


11.15 Erkekler 1. Lig


11.30 Ara


11.45 Bayanlar Türkiye Kupası


12.00 Erkekler Türkiye Kupası


12.30 Öğle Yemeği


13.30 Bayanlar Süper Lig


14.00 Erkekler Süper Lig