Transferde bu sezon genç isimlere yönelen ve taraftarın beklentisinden uzak kalan Galatasaray'da Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu "Paniğe gerek yok" dedi. Takıma yıldız olarak sadece Podolski'yi ekleyen sarı-kırmızılılarda İnter'e gitmeye hazırlanan Melo'nun yerine 20 yaşındaki Jose Rodriguez'in alınması taraftarları tatmin etmedi. Sarı-kırmızılı taraftarlar sosyal medyada genç oyuncunun Melo'nun boşluğunu dolduramayacağı yorumları yapılırken, Nice karşısında alınan 4-0'lık mağlubiyet de endişeye sevk etti. Ancak Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu Nice maçı sonrası gazetecilere yaptığı değerlendirmede transferde geciktikleri yönündeki eleştirilere katılmadığını söyledi. 
Süper Kupa'ya hazır olacağız
Takımın henüz hazırlık döneminde olduğunu ve alınan sonuçların çok da önemli olmadığını ifade eden genç teknik adam, "Biz bu maçları eksiklerimizi görmek, yeni oyuncuları ve oyun sistemini test etmek için oynuyoruz. Transfer konusundaki girişimlerimiz de sürüyor. Taraftarımızın içi rahat olsun. Kulübe mali yük getirmeyecek, sahada da takıma katkı yapacak oyuncular peşindeyiz. Transferin bitmesine daha 1 ay var. Görüştüğümüz bazı yabancı oyuncular var. Fazla aceleci davranmaya gerek yok" diye konuştu. Sezona iyi bir başlangıç yapmak için çalıştıklarını belirten Hamzaoğlu, "Burak ve Sneijder Süper Kupa maçına yetişecektir. Muslera'yı da İnter maçına hazırlıyoruz" dedi. 
SEMİH KAMPTAN AYRILDI!
Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarına sabah antrenmanıyla devam etti. Emre Çolak'la girdiği ikili mücadelede sakatlık yaşayan Semih Kaya, çalışmayı yarıda bırakırken, taktik idmanda Emre'nin sert müdahalesiyle yerde kalan Yekta, "Böyle oynayacaksak biz de sert girelim" ifadesini kullandı. İdmanı yarıda bırakan Semih, MR'ı çekilmek üzere İstanbul'a döndü. Geçtiğimiz hafta da gergin geçen idmanda oyuncular birbirleriyle atışmış, yeni transfer Podolski ile Burak pas yüzünden tartışma yaşamıştı.