Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin Van Persie, kulüp televizyonuna verdiği röportajda çarpıcı ifadeler kullandı. Fenerbahçe'de yeni bir maceraya atılmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Van Persie, "Benim için ilk birkaç hafta karmaşık ve sancılı geçiyor. Ancak uyum sağlamaya çalışıyoruz. Ben bu macerayı çok sevdim. Taraftarların ilgisi de bizi çok mutlu ediyor. Her zaman taraftarlarla iç içe olmayı sevmişimdir" dedi. Saracoğlu'nda Shakhtar ile oynanan maçta oyuna girerken taraftarın kendisine verdiği desteği unutamayacağını söyleyen Van Persie, "Oyuna girerken gurur yaşadım. Böyle harika taraftarların önünde oynamak çok özel bir şeydi. Söz veriyorum Fenerbahçe için her şeyimi vereceğim. Ben hiçbir zaman elde ettiklerimden tatmin olmam. Her zaman hedefler koyarım. Şimdiki hedeflerim gücüm yettiğince Fenerbahçe'ye her şeyimi vermek"  dedi. 
20 gol sözü veremem 
Futbolda bir kişinin çabasının başarı için yeterli olmayacağını anlatan Van Persie, "Futbol bir takım oyunudur. Bir başarı elde edilecekse hep birlikte başaracağız. Ben buradayken 1 kupada kazanabiliriz, 2 kupada. 10 gol de atabilirim, 50 gol de. Hepimiz maksimumunu vermeliyiz. Örneğin Türkiye Kupası'nı kazanmışız, Türkiye Ligi'ni kazanmışız ve Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmışız ve ben 10 gol atmışım. Bu beni çok mutlu eder. 3 yıllık sözleşmeye imza attım ama 1 yıl da kalabilirim 4 yıl da. Bunu bilemezsiniz. Bunu zaman gösterecek" dedi. Gol sözü veremeyeceğini belirtip "Kupalar gollerden önce gelir" ifadesini kullanan Hollandalı yıldız, "Shakhtar maçında gol kaçırdığım an var, daha iyi olmalıydı. Ama daha iyisini yapmak için çalışacağım. Çünkü biliyorum ki o şans bir daha gelecek. Asla pes etmem hep denerim. Bugünlere böyle geldim. Shakhtar'ı eleyeceğiz. 0-0 kötü sonuç değil. Orada gol bulacağız, fırsat bulacağız. Bir gol atarsak onlar iki gol atmak zorunda kalacak. Ben pozitif bakıyorum. Shakhtar Donetsk'i eleyeceğimize inanıyorum. Ben ve arkadaşlarım Şampiyonlar Ligi'nde olmak için buradayız" diye konuştu. 
Türkiye zor rakip
Euro 2016 elemelerinde Hollanda ile Türkiye'nin Fransa mücadelesi vermesini değerlendiren Robin van Persie, "10 yıldır milli takımda oynuyorum. Grup aşamasını geçmek kolay olmuştu. İlk defa 10 yıldan beri çok zorlanıyoruz. Türkiye de bize puan olarak çok yakın. İlginç bir maç bizleri bekliyor. Türkiye ile Türkiye'de karşılaşacağız. Türkiye'nin kaliteli oyuncuları var. Fransa'ya gitmeyi çok istiyoruz. Bizi Türkiye ve İzlanda gibi iki zorlu maç bekliyor" dedi.