Geçen sezon şampiyonluğu son anda kaçıran Beşiktaş'ın başına büyük umutlarla gelen ve kadronun en önemli ismi Demba Ba'nın Çin'e transferine kulüp menfaatleri gereği sesini çıkarmayan Teknik Direktör Şenol Güneş, Mario Gomez transferiyle rahat nefes aldı. Siyah-beyazlı takıma imza attığı gün yaptığı açıklamada kadrodaki eksik bölgeleri kamuoyuyla paylaşan Güneş'in yeni sezon başlamadan önce her istediği de son Gomez transferiyle birlikte yerine getirilmiş oldu. Sağ beke, stopere, sol açığa ve forvet pozisyonuna takviye isteyen Güneş'in talebi sonrası Andreas Beck, Ricardo Quaresma, Luiz Rhodolfo ve Mario Gomez transferlerini gerçekleştiren yönetim "görevini" eksiksiz yerine getirdi. Teknik Direktör Şenol Güneş, Gomez transferi sonrası Başkan Fikret Orman'ı arayarak memnuniyetini dile getirdi. 
Kadro şekilleniyor
Yapılan takviyeler için Başkan Orman'a teşekkür eden Güneş, "Siz yönetim olarak üzerinize düşeni yaptınız, artık top bizde. Maddi krize rağmen iyi bir kadro oluşturduk. Biz de sizin yüzünüzü güldürmek için çok çalışacağız" ifadelerini kullandı. Güneş yapılan transferlerin ardından kadroyu da şekillendirmeye başladı. Yabancı kaleci istemeyen tecrübeli teknik adam yeni sezonda kaleyi Tolga Zengin'e emanet edecek. Savunmanın göbeğinde Ersan ve Rhodolfo ikilisini oynatacak olan Güneş, savunmanın sağında Beck'i, solunda ise Tosic'i görevlendirecek. Orta sahanın savunmaya dönük kısmında Atiba'yı mutlak surette oynatacak olan başarılı çalıştırıcı, Tolgay ve Veli'nin yokluğunda Oğuzhan'ı Kanadalı oyuncunun yanında deniyor. Genç oyuncunun performansından memnun kalan Güneş'in hücum tercihleri ise Quaresma, Sosa, Gökhan Töre ve Mario Gomez olacak.
TOPLU İMZA TÖRENİ
Kadrosuna son olarak dünya yıldızı Mario Gomez'i katan Beşiktaş, önümüzdeki günlerde adeta gövde gösterisi yapacak. Yeni oyunculara sessiz sedasız imza attıran ve apar topar takımın kampına gönderen siyah-beyazlılar toplu imza törenine hazırlanıyor. Beşiktaş Yönetimi'nin imza attırdığı, Mario Gomez, Quaresma, Rodolfho, Beck ve Tosic için görkemli bir tören düzenleyeceği belirtildi. 
GOMEZ BAŞ DÖNDÜRDÜ
Beşiktaşlı taraftarların büyük bir coşkuyla karşıladığı Mario Gomez, dün sabah da erken saatlerde sağlık kontrolünden geçti. Bir dizi teste tabi tutulan Alman panzeri akşam saatlerinde ise takımın kampına katılmak üzere Avusturya'ya gitti. Alman oyuncu havaalanında taraftarlara bol bol imza dağıttı. Gomez bugün kampta bir basın toplantısı düzenleyecek.