Halil Uygun - Genk 
Manchester City, Bursaspor'dan 3 milyon avroya transfer ettiği Enes Ünal'ı 2 yıllığına Belçika ekibi Genk'e kiraladı. 18 yaşındaki genç oyuncu 'pişmesi' için yeni sezonu Genk'te geçirecek. City, resmi sitesinden genç oyuncuya başarılar dilerken, gelişiminin takip edileceğini belirtti. Enes Ünal, City'nin sezon öncesi Avustralya'daki hazırlık kampına katılmış; Adelaide, Melbourne ve Roma ile oynanan maçlarda toplam 48 dakika forma şansı bulmuştu. Enes Ünal transferinin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Melbourne-Hanoi-Manchester-İstanbul ve sonunda Genk. 1 hafta içinde 3 farklı kıta, 5 farklı ülke!  İnanılmaz bir tecrübeydi" ifadelerini kullandı. 
Pellegrini takipte!
Yeni takımıyla ilk çalışmasına çıkan Enes Ünal, Genk'in stadını ve tesislerini gezdi. Burada gazetemizin sorularını cevaplayan genç oyuncu, "16 yaşında Bursaspor'un A takımına girmeye başardım. Daum, Hikmet Karaman, İrfan Buz ve Şenol Güneş gibi tecrübeli hocalarla çalıştım. Hayalim yurt dışında oynamaktı. City gibi dünyanın en büyük kulüplerinden birine transfer oldum. Şimdi biraz tecrübe kazanmam lazım. Manuel Pellegrini beni takip edeceğini söyledi. Genk'in hocası beni beğenmiş ve istemiş. 2 yıl sonra City'ye çok daha güçlü bir şekilde döneceğim" dedi.    

SABIRSIZLANIYORUM
2 yıl boyunca kiralık olarak Genk'te forma giyecek olan Enes Ünal, arkadaşımız Halil Uygun'a Cristal Arena'ya çıkmak için sabırsızlandığını söyledi.