Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 14 gün süren Avusturya kampının değerlendirmesini yaptı. Tolgay Arslan ve Veli Kavlak'ın sakatlıkları sebebiyle orta sahada sayısal olarak bir boşluk yaşandığını söyleyen Güneş, "Orta sahada Atiba, Oğuzhan ve Sosa var. Sosa ve Oğuzhan birbirine yakın oyuncular. Defansif olarak Necip ve Serdar Kurtuluş'la olabilecekse başka alternatiflerle de olur. Lig uzun bir maraton, bir sakatlık olduğunda ne olacağına bakmak lazım. Bu bölgede bir ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum" diye konuştu. Hazırlık maçlarında her oyuncuya şans vererek takımın durumunu görmeye çalıştıklarını söyleyen Güneş, "Kamp döneminde oyuncularımızın uyumu ve iyi niyetini gördük. Fakat beceri, yetenek ve oyun temposu anlamında eksiklerimizin olduğunu düşünüyorum. Uyum olarak bir sıkıntımız yok. İdeal 11 diyebileceğimiz bir takım henüz oluşmadı. Çünkü bütün oyuncuları değişik pozisyonlarda oynatmaya çalıştım" diye konuştu. 
Takımdan gidecekler var
Takımdan ayrılabilecek oyuncuların da olduğunu belirten tecrübeli çalıştırıcı, "Oynayıp gitmesi muhtemel oyuncular var. Şu oyuncu kötü ya da yaramaz demeyi uygun bulmuyorum. Lig başlayınca daha iyi kanaatimiz olur. Transfer sezonu bitene kadar her oyuncu gidip gelebilir. Beşiktaş'ta oynayan her futbolcu kalitelidir ama bazen belli pozisyonlarda yığılmalar olunca şans gelmesi zor olan oyuncular o şanslarını başka takımlarda kullanabilir" dedi. Sezon başına nazaran daha iyi durumda olduklarını söyleyen Güneş, hazırlık maçlarının bir ölçü olmadığını ve iyi çalışarak eksiklerini gidereceklerini belirtti. Şenol Güneş ayrıca "Oyuncularımızla birlikte iyi oynayarak taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz" diye konuştu.


Güneş nefes aldırmadı
Avusturya kampını tamamlayan Beşiktaş'ta Teknik Direktör Şenol Güneş'in disiplini yine öne çıkan faktör oldu. Almanya kampında disiplinden kesinlikle taviz vermeyeceğinin sinyallerini veren tecrübeli teknik adam, Avusturya'da da tempoyu düşürmedi. Avusturya'da 5 hazırlık maçı oynayan ve tek yenilgi alan Beşiktaş'ta yeni transferler Quaresma, Rhodolfo ve Gomez'in kampa yetişmesi de yüzleri güldürdü. 4-2-3-1 sistemiyle oynayacağının sinyallerini veren Güneş, defans dörtlüsünü Beck, Rhodolfo, Ersan ve Tosic'ten oluşturacağını gösterdi. Güneş, Ramon Motta'yı ise sol açık, forvet arkası gibi farklı pozisyonlarda deneyerek verim almaya çalıştı. Altyapıdan kampa gelen 4 oyuncu içinde bütün maçlarda görev alan Eslem Öztürk öne çıkan isim oldu. Güneş Tolgay ve Veli'nin yokluğunda Atiba'nın yanında Oğuzhan ve Serdar Kurtuluş'u deneyerek bu bölgedeki eksiği gidermeye çalıştı. 
"Sıcaklara alışacağız"
"Lig sıcakların arttığı bir dönemde başlayacak. Sıcak havada oynamak zordur ama buna alışmaktan başka çaremiz yok. Mersin'e, Antep'e gideceğiz. Bizim için daha zor bir durum söz konusu. Federasyon bu konuyu gözden geçirir, değerlendirir."