Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen ödül törenine, Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, TSYD 2. Başkanı Arif Kızılyalın, Arda Turan, Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre,  FIFA kokartlı hakemler Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Tarık Ongun, Hüseyin Göcek, Barış Şimşek, Mehmet Eyisoy, Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal'ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Spor Toto Süper Lig 2014-2015 Süleyman Seba Sezonunun "en sağlam futbolcuları ve futbol adamları", spor basını ve halkın kullandığı oylar ile belirlendi. 34 haftalık lig boyunca kullanılan 169 bin oyun 18 binini alan Gökhan Töre, "Haftanın en Sağlamı" ödülünü aldı. 
UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'ni yöneten ilk Türk hakem olarak tarihe geçen Cüneyt Çakır ve ekibi " Yılın En Sağlam Futbol Adamları" olarak ödüllendirildi.
Türk futbolunun iki gurur kaynağı... Arda Turan ve Cüneyt Çakır.


'YILIN EN SAĞLAM TRANSFERİ' ÖDÜLÜ ARDA TURAN'IN
"Yılın En Sağlam Transferi" ödülü Arda Turan'ın oldu. Ödülünü Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman ve TSYD 2. Başkanı Arif Kızılyalın'dan aldı.  Arda ödülünü alırken yaptığı açıklamada, "Barcelona dünyanın en büyük kulübü orada olmak çok gurur verici. Her gün kendimi 6 ay sonra oynayacağım gün için motive ediyorum. Hamza Hamzaoğlu'na teşekkür ediyorum, bu ülkedeki spor adamlarına örnek oluyor. Başarı ve başarısızlık gelip geçicidir. Duruş çok önemli hayatının her anında bu duruşunu sağladığı için kendisine teşekkür ediyorum"
Arda'nın konuşması sırasında Hamzaoğlu'nun duygulandığı görüldü...


ARDA'DAN ESKİ HOCALARINA VEFA
Barcelonalı yıldız futbolcu Arda Turan, ödül töreninde bulunan alt yapı hocalarına teşekkür etti. Düzenlenen gecede eski hocalarından Ali Yavaş, Ahmet Genç, Ahmet Keskin ve Zafer Koç'a plaket vererek vefa örneği gösteren Arda, daha sonra hatıra fotoğrafı çekildi.
"EN SAĞLAM 11" ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU
En Sağlam Kaleci: Fernando Muslera
En Sağlam Defans: Gökhan Gönül, Semih Kaya, Egemen Korkmaz, Caner Erkin 
En Sağlam Orta Saha: Gökhan Töre, Selçuk İnan, Emre Belözoğlu, Wesley Sneijder 
En Sağlam Forvet: Burak Yılmaz, Demba Ba