Beşiktaş'ın yeni transferleri Gomez, Quaresma, Beck, Rhodolfo ve Tosic, Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri'nde başkan Fikret Orman'ın da katılımıyla yapılan imza töreninde kendilerini siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. İmzaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Beşiktaş'ın yeni transferlerinden Alman yıldız Mario Gomez, "Floransa'da kalabilirdim ama benim de hedeflerim var. Kulübün de gayreti Beşiktaş'ı tercih etmemde büyük etken oldu. Başkanımız ve kulübümüz çok büyük gayret gösterdi. Orada devam edebilirdim ama kararım Beşiktaş oldu. Benim için büyük hedefler var. EURO 2016'da Almanya forması giymeyi çok istiyorum" dedi. 
Gomez, bir basın mensubunun sorusu üzerine ligde Van Persie, Podolski ve kendisi arasında bir rekabet olmayacağını dile getirdi. Deneyimli oyuncu, "Kulüpler arasında rekabet olacak. İsimlerin önemi yok. Yüksek bir beklenti var ve bunun farkındayız" dedi. 


QUARESMA: "BURASI BENİM EVİM" 
Portekizli oyuncu Ricardo Quaresma da, "Döndüğüm için mutluyum. Başkanımızla konuşmamız çok olumlu gitti. Burada olacağım için çok mutluyum. Bir oyuncu için bir kulüpte en güzel şey; kendini iyi hissetmesidir. Burası benim evim. Çok önemli oyuncularımız var ve şimdi yapılması gereken çalışıp, başarılar elde etmek. Beşiktaş'ın daha önce takip ettiğini dile getiren Rhodolfo ise, "Türkiye liginde oynamış oyuncular ile konuştuğumda Beşiktaş ile ilgili verdikleri bilgiler olumluydu" dedi. 
Almanya Bundesliga takımlarından Hoffenheim'dan transfer edilen Andreas Beck de yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 
"Burada bana gerçekten olumlu duygular verdiler. 28 yaşındayım ve şampiyonluk potansiyeli olan bir takımda oynamak istiyordum."