Lige süper moralle başlayan Beşiktaş'ta bir yandan da orta sahaya takviye çalışmaları bütün hızıyla sürüyor. Gündemdeki isimler Liverpool'dan Lucas Leiva, Gökhan İnler ve Lawal... Bunların içinde en çok üzerinde durulan isim şüphesiz Lucas Leiva. Teknik Direktör Şenol Güneş'in takımda görmek istediği Brezilyalı futbolcu için Başkan Fikret Orman bütün imkanlarını seferber etti. Tolgay Arslan'ın yerini doldurmakta kararlı olan Orman bu futbolcu için Ada'ya gidecek. Şenol hocanın oyunun her iki yönünü oynayan bir orta saha istediği ve Leiva'nın bunun için biçilmiş kaftan olduğu gelen haberler arasında. Beşiktaş yönetiminin İngiliz ekibiyle anlaştıktan sonra oyuncuyla pazarlık masasına oturmayı planladığı vurgulandı. Ancak İnter'in de Brezilyalı oyuncuya talip olduğu belirtiliyor. Orman'ın Leiva transferinde sonuç alamaması durumunda Fellaini'ye yoğunlaşacağı belirtildi. 

İnler umudu sürüyor

Bu arada siyah-beyazlı takımda Napoli'nin kadrosunda yer alan Gökhan İnler'den de vazgeçilmedi. Leicester City ve Schalke ile anlaştığı iddia edilen futbolcu ile ilgili gerişimler sürüyor. Kartal'ın bir diğer alternatifi de Raheem Lawal. Yöneticiler bu futbolcu için de Eskişehirspor ile yeniden temasa geçti. Kırmızı-siyahlı kulübe 2 milyon avro artı Ömer Şişmanoğlu'nun önerildiği belirtiliyor. Bu arada Porto'nun 22 yaşındaki Kolombiyalı futbolcusu Juan Fernando Quintero için Beşiktaş'ın da devreye girdiği iddia edildi. 

KIRAN KIRANA AZARLIK
Beşiktaş İngiliz ekibi Liverpool ile 2 yıllık sözleşmesi bulunan 28 yaşındaki Brezilyalı orta saha oyuncusu Lucas Leiva'yı kiralık olarak kadrosuna katmak istiyor. Siyah-beyazlı yöneticiler Liverpool'dan yıllık 3,5 milyon avro maaş alan Leiva'nın ücretinde indirime gitmesi için görüşmelerini sürdürüyor.