Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk'te yayınlanan Spor Özel programında ilginç açıklamalarda bulundu. Sözlerine son dönemde yaşanan terör saldırılarını kınayan, şehitlere Allah'tan rahmet dileyen ifadelerle başladı. Ba şka n Yıldırım, "İbrahimovic'i biz alabiliriz. Menajeri 'Türkiye'ye gelirse adresi Fenerbahçe olur' dedi" diye konuştu. Yıldırım İbrahimovic dışında Robben'e teklif yaptıklarını da söyledi. Yıldırım, "Terraneo, Robben ve Bayern Münih ile görüştü. Oyuncu da bu sene kalmayı ifade ettiği için transferi yapamadık. Düşünselerdi transferleri yapacaktık. Ben olayım olmayayım. Maddi, manevi ne ise taraftarın istediği transfer yapılacak" sözleriyle taraftara müjde verdi. İşte Aziz Yıldırım'ın gündem yaratacak açıklamaları: Ibrahimovic olayına açıklık getireyim. Bir kulüp menajerini aramış. Sonra biz devreye girdik. Tüm Türkiye duysun, Ibrahimovic de duysun. Onu rahat alırız. Yılda 14 milyon euro kazanıyor, öderiz. Menajeri 'Eğer Türkiye'ye gelirsek Fenerbahçe'yle anlaşacağız' dedi. 


İBRA DA DUYSUN! 
Yandex projesiyle Ibrahimovic'i alabilecek bütçeye ulaştık. Yarın Messi'yi, Ronaldo'yu alabilmek için bu projeyi başlattık. Bu proje Avrupa'da şampiyonluğu getirecek kadroyu kurma projesidir. 25 milyon F.Bahçeli'nin olduğunu iddia ettiğimiz ülkede yalnızca 1 milyonunun Yandex'i kullanmasıyla kasaya 36 milyon dolar girer. Nisan ayına kadar bu beklentimiz yerine gelirse transferi yaparız. 


TERRANEO YENİ DEĞİL 
Terraneo'yu 2000 yılından beri tanıyorum. Edu transferinde bizimle beraber çalıştı. Terraneo'ya sezon başı teklif yaptık, o da kabul etti. Teklifi kabul edince de sorumluluğu kendisine verdik. Aslında benim burada bir şeyleri söylemeye hakkım yok. Onun gelmesi lazım. Teknik direktörü kendisi getirdi. Oyuncu araştırma grubumuz vardı. Josef de Souza da bu grubun içindeydi. Kjaer de listedeydi ve bu transferleri yaptık. 


PERSİE VE NANİ'YE SALLAYANLARA YUH 
Televizyonda bu isimlere sallayanlar, iş bulamaz. Oyuncuya sallıyor, bir program sonra methediyor. Van Persie'ye, Nani'ye sallıyorsanız yuh size. Hayatınızda kaç kere izlediniz bu futbolcuları. İnsan biraz över, zamana ihtiyacı olduğunu söyler. Van Persie'ye bir anda yüklersen, ilk 11'e koyarsan onu kaybedersin.


EN FAZLA BİR AY GEREK 
Ben soyunma odasına inmeyeceğim, Terraneo inecek. Doğruyu ya da yanlışı söyleme, iyiyi tebrik etme durumu var. Bunlar soyunma odasına inmeyi gerektirir. Yeni bir takım yeni bir düzen var. Zamana ihtiyacımız var. Oyuncuların uyumu için zamana ihtiyacımız var. En fazla bir ay daha var. 1 aydan sonra aynı devam edersek kendimizi kandırırız. 


UEFA, LİGDEN KOLAY 
Hoca Türkiye Ligi'ni yeni tanıyor. Hiç ummadığınız takımlar gelirler, burada extra performans sergilerler. 14 yabancıdan sonra kaliteli takımlar oluşuyor. Türkiye Ligi zor bir lig. UEFA Ligi belki daha kolay. Bu sene önem veriyoruz biz UEFA'ya. 


FEGHOULİ OLABİLİR 
Feghoul i'yi satmak için Monaco ile oynanacak ikinci maçı bekliyorlar. Oyuncu ile para konularını görüşmedik. Kulübü satmakla ilgili kararı vermedi. Birinci önceliğimiz Feghouli. Olmazsa sağ kanada başka birini alırız. 


SALİH GERİ DÖNEBİLİR 
Salih Uçan Türkiye'ye gelebilir. Roma'nın onu kiraya vereceği konuşuluyor. Buna karşı olduğumu söyledim. Kiraya verilecekse gelsin Fenerbahçe'de oynasın. 


SOW'U 15'E SATMADIK 
Sow'la ilgili 15 gündür Dubai ve Katar'dan teklifler geliyor. 15 milyon euro verdiler. Bonservisinde 17 milyon euro'ya serbest kalır maddesi var. 17'yi verirlerse yapacak bir şey yok. 


MAÇ BAŞILAR KALKIYOR 
Maç başlarını kaldırıyoruz. Yeni gelen oyuncuların 6-7 tanesinde yaptık bunu. Tüm kulüplere sesleniyorum. Bu sisteme geçin yoksa batarsınız. Kazanırsak prim alacaklar. 


HESAPLAŞACAĞIZ 
3 Temmuz davalarında karar 18 Eylül'de verilecek. Sonuçları çok vahim olacak. Herkesle hesaplaşacağız. Mahkeme sonunda başkanlığı bırakacağım ama hesaplaşma bitmeyecek. 


17 MAÇ 51 PUAN EDER 
İçeride 17 maç oynayacağız, 51 puan eder. Biz geçen sene şampiyonluğu Gençlerbirliği maçında kaybettik. Erciyesspor maçında 2 puan kaybettik.