Transfer döneminin başından bu yana forvet arayan Manchester United, adı uzun süre Cavani ve Pedro gibi oyuncularla anıldıktan sonra, hiç beklenmedik bir hamle yaptı. Monaco'nun 19 yaşındaki forveti Anthony Martial bundan böyle ingiliz ekibinin başarısı için mücadele edecek.

United yönetimi, Martial için kulübüne 49 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek. Bu paranın yaklaşık 10 milyon Euro'sunu Martial'i yetiştiren Lyon alacak. Martial böylece, 20 yaşın altındaki en pahalı oyuncu unvanının yeni sahibi oldu. Üstelik 19 yaşındaki forvetin sözleşmesinde çok ilginç bir madde de bulunuyor. Martial, dünyada yılın futbolcusuna verilen Altın Top ödülünü kazanması halinde, bonservis bedeli yaklaşık 80 milyon Euro'ya çıkacak.

Di Maria ve Mata'nın ardından, United tarihinin en pahalı oyuncusu olan Martial'in, yeni kulübünde nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Oyun tarzı Fransız efsane Thierry Henry'e benzetilen Martial, geçen sezon Lig 1'de çıktığı 31 maçta 8 gol atmıştı. Martial'in potansiyeline yatırım yapan United'ın, doğru karar verip vermediğini ise zaman gösterecek.