Fenerbahçe'nin efsane kaptanlarından Alex De Souza, ile Galatasaray'dan bu sezon başında Inter'e transfer olan futbolcular Felipe Melo ve Alex Telles 'in yanı sıra Arsenal'in yıldızı Mesut Özil, Fenerbahçeli Gökhan Gönül ve Diego Ribas ile Beşiktaş'ın kalecisi Tolga Zengin Instagram hesabından paylaştıkları taziye mesajlarıyla üzüntülerini dile getirdiler ve başsağlığı mesajı yayınladılar.


GÖKHAN GÖNÜL
Fenerbahçeli Gökhan Gönül sosyal medya hesabından paylaştığı yazıda ''Bir şey yok paylaşacak acıdan başka.. Şehitler ölmez,bu vatan bölünmez '' mesajını yayınladı.


TOLGA ZENGİN
Beşiktaşlı oyuncu paylaştığı şehit annesi fotoğrafı ile birlikte ''Evlatları için en güzel vatan analarının kucağıdır. Evlatları analarından ayırmayın'' mesajını takipçilerine iletti.


FELİPE MELO
Bu sezon başı Inter'e transfer olan Felipe Melo da Instagram hesabından siyah-beyaz Türk bayrağını paylaşarak ''Türkiye'den ayrılsam da bütün gelişmeleri üzülerek takip ediyorum. Benim ve ailemin duaları hep sizinle, başımız sağolsun." mesajını iletti.


ALEX TELLES
Felipe Melo'yla birlikte Galatasaray'dan Inter'e transfer olan Brezilyalı futbolcu Alex Telles de, yine Instagram hesabından siyah zemin paylaşarak Türkiye'nin acısını paylaştı.


MESUT ÖZİL
Şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, geride bıraktıkları acılı ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim. #Dağlıca


DIEGO RIBAS
Fenerbahçe'nin yıldızı Diego Ribas "Türk halkının başı sağolsun" mesajı yayınladı.


FERNANDAO
Fenerbahçe'nin bu sezon Bursaspor'dan kadrosuna kattığı Fernandao " Türk milletinin başı sağolsun" şeklinde mesaj paylaştı.

ALEX DE SOUZA
Fenerbahçe'de 8 yıl forma giyen Alex De Souza, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde dün PKK tarafından yola döşenen ve askeri konvoyun geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatılan bombalarla şehit düşen ve yaralananları acısını paylaşarak sosyal paylaşım hesabından duygularını dile getirdi.
Brezilyalı futbolcu, Instagram hesabından paylaştığı Türk Bayrağı ve asker fotoğrafının altına, "Türk Milletinin başı sağolsun. Bayrağını savunan askerlerin kudreti eksik olmasın" ifadelerini kullandı.