İlk 7 haftada hakem hatalarından sıkça yakınan bordo-mavililerde yönetim sezon başından bu yana oyuncular arasındaki gruplaşmaların ve kavgaların takımın oyununu etkilemeye başlaması üzerine sert tedbirler almak için düğmeye bastı. Sezon başında Kaptan Onur Kıvrak'la Sportif Direktör Süleyman Hurma arasında yaşanan gerilim, Rabotnicki maçı sonrasında Erkan-Cardozo kavgası, Bursaspor maçında Özer-Medjani tartışması ve son olarak Erkan Zengin'in Osmanlıspor maçı sonrasında Mehmet Ekici'yi yumruklaması bordo mavililerde sıkıntıların iyice su yüzüne çıkmasına sebep oldu. Ligde oynadığı son üç maçı da kaybeden Trabzonspor'da, Süleyman Hurma'nın sezon başında belirttiği gruplaşmaların iyice arttığı, kadroda bulunmayan kaptan Onur'un son T.Konyaspor maçını için izlemek için stadyuma gelmemesinin, takımdaki kopukluğu gözler önüne serdiği belirtildi.
Erkan Zengin'e ceza yolda
Oyuncuların medya ve taraftar önünde barış pozları vermelerine rağmen kapalı kapılar ardında konuşulanların takım içindeki huzursuzluğu artırdığı vurgulanırken, Sportif Direktör Süleyman Hurma ve Teknik direktör Şota Arveladze, huzursuzluğun iyice artmaması için harekete geçti. Problem çıkaran oyuncularla tek tek görüşecek olan ikilinin, ayrıca yönetime çeşitli parasal cezaların verilmesi için istekte bulunacağı da ifade edildi. Özellikle bu konuda başı çeken Erkan Zengin'in ciddi şekilde uyarılacağı ve bu oyuncuya yüklü miktarda para cezası verilmesinin gündemde olduğu öğrenildi. 
FIRTINA EVİNDE VURULDU
Sahasında T.Konyaspor'a 2-1 mağlup olan Trabzonspor, son yılların en kötü iç saha performansını gösterdi. Bordo-mavililer, Avni Aker'de oynadığı 4 maçta 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. Bu maçlarda 4 puan toplayan Karadeniz ekibi, son 13 sezonun en kötü iç saha başlangıcını yaptı. Buna karşılık Trabzonspor, bu sezon deplasmanda 6 puan alarak iç sahadan daha başarılı oldu.