Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı'nın  tecrübeli oyuncularından Emir Preldzic, iyi bir ekip olduklarını belirterek,  hedeflerinin Basketbol Süper Ligi'nde play-off finali oynamak olduğunu söyledi.
 
Emir Preldzic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Darüşşafaka Doğuş'un  bu sezon çok sayıda transfer yaptığını dile getirerek, "Yeni bir takım olduğumuz  için birbirimizi tanımamız ve birlikte oynamayı öğrenmemiz lazım. Biraz zamana  ihtiyacımız var. Ayrıca kazanmayı öğrenmeliyiz. Bu da çok kolay olmayacak. Çünkü  biz yeni kaynaşıyoruz. Maç kazanma temposuna girmemiz lazım. Özellikle Avrupa Ligi'nde ilk turu geçip, Top 16 turuna kalmak çok önemli olacak" diye konuştu.
 
Basketbol Süper Ligi'nde çok güçlü takımların bulunduğunu anlatan  yeşil-siyahlı oyuncu, "Baktığımızda 10 takımın play-off'ta yarı final şansı var  gibi görünüyor. Çünkü çok güçlü ve kaliteli oyuncuların olduğu bir lig. Belki de  Avrupa'nın en zor liginde oynuyoruz. Takımların her biri diğerini yenebilir.  Bizim de bu zorlu ligde kendimizi göstermemiz lazım. İyi oyunculardan kurulu bir  ekibiz. Hedefimiz ligde final oynamak" ifadelerini kullandı.
 
"Fenerbahçe'den ayrılmak benim kararımdı" 
 
Emir Preldzic, uzun yıllar formasını giydiği Fenerbahçe'den ayrılmaya  kendisinin karar verdiğini vurgulayarak, "Fenerbahçe'den ayrılıp, buraya gelmek  benim kararımdı. Burada iddialı bir yönetim var. Daha önceden tanıdığım çok iyi  oyuncular var. Benim için buranın daha iyi olabileceğini düşündüm. Buraya gelmeyi  tercim ettim. Bu yönetim ve ekiple büyük başarılar elde edebiliriz"  değerlendirmesinde bulundu.
 
Tecrübeli oyuncu, 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele eden  A Milli Takım'ın kadrosunda yer almamasıyla ilgili olarak ise "Federasyonla bir  görüşme yaptım ve sakat olduğumu söyledim. Onlar da yazı dinlenerek geçirmemi  ifade ettiler. Gelecek yaza bakacağız. Milli takım şampiyonada kötü değildi ama  en güçlü takımların olduğu gruba düştü. Kötü oynamamalarına rağmen ileri  gidemediler. Bence biraz talihsizlik oldu" şeklinde görüş belirtti.
 
Serhat: "Şampiyonluğun favorilerinden biriyiz" 
 
Darüşşafaka Doğuş'un Fenerbahçe'den transfer ettiği Serhat Çetin de  Basketbol Süper Ligi'nde şampiyonluğun favorilerinden biri olduklarını söyledi.
 
Serhat, Darüşşafaka'nın Doğuş Grubu ile yaptığı iş birliğinden sonra  hızlı bir yükselişe geçtiğini anlatarak, şunları kaydetti: "Bu sene Avrupa Ligi için bir kadro oluşturuldu. Darüşşafaka ile Doğuş  birlikteliğinin tek amacı, bu takımı iyi yerlere getirmek. Biz de bunun için  elimizden geleni yapacağız. İşimiz zor, her ne kadar oyuncular olarak birbirimizi  tanıyor olsak da birlikte oynamak pek kolay olmuyor. Bunun için antrenmanlarda  çok iyi çalışmamız lazım. Basketbol Süper Ligi'nde çok güçlü takımlar var. Biz de  şampiyonluğun favorilerinden biriyiz."
 
THY Avrupa Ligi'nde de başarılı olmak istediklerini dile getiren  Serhat Çetin, "Avrupa Ligi'nde zor bir gruptayız. Darüşşafaka Doğuş ilk kez  katılıyor ama kadroda bulunan bütün oyuncuların bu ligde oynama tecrübesi var.  Dolayısıyla tecrübesizlik olacağını sanmıyorum. Tek sıkıntımız çok yeni bir takım  olmamız. Ancak biz neden burada olduğumuzu çok iyi biliyoruz" ifadelerini  kullandı.
 
Serhat, Fenerbahçe'de geçen sezon istediği kadar şans bulamadığını  belirterek, "Geçen sezon benim için çok inişli çıkışlı geçti. Kadro dışı kaldığım  durumlar oldu. Ancak yaptığımız antrenmanla tecrübe kazandığımı düşünüyorum.  Obradovic'in sistemini ve çalışma sistemini görmek benim için önemli. Fakat  istediğim süreyi almadım. O yüzden Darüşşafaka Doğuş'tayım. Fenerbahçe ile bir  sene daha kontratım vardı. Karşılıklı olarak feshettik" diye konuştu.