Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasındaki THY Avrupa Ligi maçı öncesi çıkan olayda Sırp taraftar Marko Ivkoviç'in hayatını kaybetmesine ilişkin davada, mahkeme, sanık Kadri Aktaş'ın 25 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasına, diğer 6 sanığın beraatine karar verdi.
Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Kadri Aktaş ile tutuksuz sanıklar Yusuf Velioğlu, Volkan Sarı, Serhan Yücel Aydoğmuş, Gökhan Yıldız ve maktul Marko Ivkoviç'in kız kardeşi Bojana Jankeliç katıldı
Mahkeme Başkanı Ümit Kaptan, karar vereceklerini belirterek, sanıkların son sözünü sordu.Tutuklu sanık Kadri Aktaş, ''Beraatimi istiyorum'' dedi. Diğer sanıklar da "olayla ilgilerinin bulunmadığını" ifade ederek, beraatlerini talep etti.
Mahkeme heyeti, sanıklar Volkan Sarı, Gökhan Yıldız, Yusuf Velioğlu, Atakan Bodan, Serhan Yücel Aydoğmuş ve Çağatay Hız'ın ''kasten öldürmeye iştirak'' suçundan mahkumiyetlerine yeterli kanaat verici, kesin ve inandırıcı delil bulunmadığından beraatlerine hükmetti.
Tutuklu sanık Kadri Aktaş'ın üzerine atılı ''kasten öldürme'' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmeden mahkeme, sanığın duruşmalardaki iyi halini göz önüne alarak, cezasının 25 yıla indirilmesine ve tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı.