Galatasaray’daki sıkıntılara bir yenisi eklendi. Şampiyonluk yolunda iki ezeli rakibinden de fark yiyen Sarı-Kırmızılı ekibin, en önemli silahı Wesley Sneijder sezonu kapatma riskiyle karşı karşıya.

Hollandalı futbolcunun, diz dış yan bağlarında oluşan hasar ve ödem yüzünden henüz tedavisine bile karar verilemiyor. Çünkü Wesley’in sakatlığının net bir şekilde MR testinde belirlenmesi için ödemin yok olması gerekiyor. Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada da Sneijder’in tedavisi için nihai kararın 10 gün sonra verilebileceği bildirildi. İşte asıl risk de bundan sonra başlıyor... 

Alternatifi aranıyor
Eğer Sneijder için yapılan test sonuçlarında operasyon zorunlu bir durum olursa, yan bağlarından ameliyat olan bir sporcunun sağlıklı bir şekilde sahalara dönmesi 6 aydan önce mümkün değil. Bu da Sneijder için sezonun kapanması anlamına geliyor. Devre arasında kadrosunu güçlendirmeyi hedefleyen yönetim, Sneijder’in durumu nedeniyle bir darbe daha yemiş oldu. Gerekirse Hollandalı yıldıza alternatif olacak forvet arkası ve sol kanat oynayabilecek bir oyuncu için araştırmalara başladığı öğrenildi.