İsviçre'nin Zürih kentinde düzenlenen FIFA (Altın Top) Ballon d'Or ödül töreninin sürprizi Lionel Messi oldu...
Son yıllarda katıldığı her törene elektrik kırmızısı ve bordo gibi sıradışı smokinler giyerek gelen Arjantinli futbolcunun dün geceki törene hangi renk kıyafetle katılacağı merak konusu olmuş, hatta bu konuda anketler bile yapılmıştı.
Ancak Messi, herkesi şoke eden bir seçim yaptı ve düz siyah renkte bir smokinle törene katıldı.


Messi, son 3 yıldaki törenlere kırmızı, puantiyeli ve bordo smokinlerle katılmıştı.

SİYAH RENK UĞURU
Lionel Messi'nin neden siyah renkli smokin giydiği daha sonra anlaşıldı. Arjantinli futbolcu daha önce kazandığı 4 Altın Top ödülünde de törene siyah smokinle katılmıştı. Messi, elektrik kırmızısı ve bordo renkli kıyafetlerle gittiği törenlerde ödülü rakiplerine kaptırmıştı. Barcelonalı futbolcunun uğuru tuttu ve 2009, 2010, 2011 ve 2012'de olduğu gibi Altın Top'u bir kez daha kazanmayı başardı.


Lionel Messi, Dolce Gabbana imzalı özel smokinler karşılığında 2 milyon Euro ücret almıştı. Arjantinli futbolcunun bu kez giydiği smokinin fiyatı ise 2.500-3.000 Euro civarında...

GECENİN YILDIZI POGBA!
Pogba bu kez Messi'nin yılın dikkat çekeni unvanını elinden aldı. Bu gece için Milano'da özel bir alışverişe çıkan Pogba, altın renkli desenli ceketiyle dikkat çekti.

Pogba'nın yaklaşık 5 bin Euro'luk takımı kadar, Neymar'ın şapkalı takımı da Rap yıldızlarını aratmadı. Eto'o da deri ceketiyle öne çıkanlar arasındaydı. Yılın 11'i koyu renkli takımlarla geceye damgasını vurdu.


Altın Top'a aday olan Crisitano Ronaldo, Lionel Messi, eşi Antonella ve Neymar törende yan yana oturdu.