Mario Gomez’in İngiltere maçındaki performansı Almanların tek tesellisi oldu. Berlin Olimpiyat Stadı’nda İngiltere’ye son dakika golüyle 3-2 yenilen Panzerler’in ikinci sayısına imza atan Gomez basından büyük övgü aldı. Die Welt gazetesi Beşiktaşlı futbolcuyu, Alman Milli Takımı’nın bir başka forvetiyle karşılaştırdı. “Gomez, Max Kruse’den daha iyi olduğunu kanıtladı” başlığını kullanan gazete, men cezası bulunan Wolfsburglu oyuncunun yokluğunda Gomez’in milli formayla gol hasretini sona erdirdiğini ve hocası Löw’ün övgüsünü topladığını satırlarına taşıdı. 

Bild gazetesinde, “Gomez, Löw’ün tek kazancı” başlığıyla verilen haberde, yenilginin hayal kırıklığı oluşturduğu ancak Beşiktaşlı futbolcunun ise herkese umut verdiği belirtilerek, “Beşiktaş’la 19 gol atan Gomez, Almanya formasıyla da başarabileceğini gösterdi” yorumu yapıldı. 

Kölner Express gazetesi de Beşiktaşlı oyuncuyu başlığa çıkararak maç değerlendirmesinde bulundu. “Mario Gomez’in Avrupa Şampiyonası biletinin cepte olacağı kesin gibi” başlığını kullanan gazete, deneyimli oyuncunun EURO 2016’da Almanya’nın en önemli gol umudu olacağını okurlarına duyurdu.