Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında ertelenen Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin 13 Nisan Çarşamba günü oynanacak olması nedeniyle, 28. ve 29. hafta maçlarının programında bazı değişiklikler yapıldığını duyurdu.

TFF'den yapılan açıklamada, "Yayın programı ve takımların minimum dinlenme süreleri göz önüne alınarak yapılan değişiklikler sonucu 28 ve 29. haftalarda müsabakalar yeni programa göre oynanacak." denildi.

Yeni programda, 28. haftadaki Torku Konyaspor-Fenerbahçe karşılaşmasının 10 Nisan'dan 9 Nisan Cumartesi günü saat 20.00'ye alındığı, 29. haftadaki Antalyaspor-Galatasaray maçının ise 15 Nisan'dan 16 Nisan Cumartesi günü saat 16.00'ya kaydırıldığı görüldü.

Ayrıca, 28. haftada 10 Nisan Pazar günü oynanacak Trabzonspor-Medipol Başakşehir karşılaşmasının başlama saati ise 16.00'dan 19.00'a alındı.

Öte yandan, Beşiktaş Kulübünün Vodafone Arena'nın açılış maçı olarak planladığı 28. haftadaki Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının oynanacağı yer, programda henüz Atatürk Olimpiyat Stadı olarak görünüyor.

Yapılan değişikliklerin ardından Süper Lig'de 28. ve 29. hafta maçlarının programı şöyle oldu:

28. hafta:

8 Nisan Cuma:

20.00 Gaziantepspor-Medicana Sivasspor (Kamil Ocak)

9 Nisan Cumartesi:

13.00 Osmanlıspor-Eskişehirspor (Osmanlı)

17.00 Galatasaray-Çaykur Rizespor (Türk Telekom Arena)

20.00 Torku Konyaspor-Fenerbahçe (Konya Büyükşehir Belediyesi)

10 Nisan Pazar:

13.30 Mersin İdmanyurdu-Gençlerbirliği (Mersin)

16.00 Kayserispor-Antalyaspor (Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

19.00 Trabzonspor-Medipol Başakşehir (Hüseyin Avni Aker)

11 Nisan Pazartesi:

20.00 Beşiktaş-Bursaspor (Atatürk Olimpiyat)


29. Hafta:

16 Nisan Cumartesi:

13.00 Çaykur Rizespor-Osmanlıspor (Çaykur Didi)

13.00 Eskişehirspor-Torku Konyaspor (Eskişehir Atatürk)

16.00 Antalyaspor-Galatasaray (Antalya)

19.00 Medicana Sivasspor-Beşiktaş (Sivas 4 Eylül)

17 Nisan Pazar:

13.30 Medipol Başakşehir-Gaziantepspor (Başakşehir Fatih Terim)

13.30 Kasımpaşa-Kayserispor (Recep Tayyip Erdoğan)

16.00 Bursaspor-Akhisar Belediyespor (Bursa Büyükşehir Belediyesi)

19.00 Fenerbahçe-Mersin İdmanyurdu (Ülker)

18 Nisan Pazartesi:

20.00 Gençlerbirliği-Trabzonspor (Ankara 19 Mayıs)