Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, Almanya'nın başkenti Berlin'de 13-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Dörtlü Final öncesi, Ülker Sports Arena'da genel menajer yardımcısı Ömer Onan ve takım kaptanı Melih Mahmutoğlu'yla basın toplantısı düzenledi. Sırp başantrenör, başarının sırrı olarak oyuncularını işaret ederken, taraftarın futbol maçlarında kendi ismini bağırmasından gurur duyduğunu belirtti.

Sezon başında çok fazla oyuncu değiştirdiklerini hatırlatan Obradovic, şöyle konuştu:

"Oyuncularım çok iyi iş çıkardı. Bize istediğimiz gibi çalışma fırsatı verdiği için başkan Aziz Yıldırım'a teşekkür ediyorum. Saatlerce yeni sezon çalışmalarını yaptık. Kadroyu değiştirerek çok büyük risk aldık ama düşüncelerimize sonuna kadar inandık. Bir kez daha Avrupa'nın en iyi dört takımı arasında yer almayı hak ettik."

Ömer Onan: "Hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz"
Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan, takımın hedefleri doğrultusunda ilerlediklerini belirtti.

Her sene hedeflerinin son dört takım arasında kalmak olduğunu vurgulayan Onan, "Plan yaparken uzun süreli planlar yapıyoruz. Avrupa'nın en iyi başantrenörüyle çalışıyoruz. Çok da değerli bir kadromuz var. Kulüp olarak onlara sonsuz bir destek veriyoruz. Onlar da karşılığını veriyorlar. Her sene Dörtlü Final'de oynamak istiyoruz."

FIBA ve ULEB arasındaki anlaşmazlıkla ilgili de yorum yapan Onan, "Biz yolumuza Avrupa Ligi'nde devam edeceğiz. FIBA'yla olan olaylarda herkes baskıya maruz kalıyor. 40 takımlı Avrupa Ligi ve Avrupa Kupası'ndan bahsediyoruz. Bundan geri adım atmayacağız. Çeşitli şekilde tehditler geliyor. Başkanla da konuştuk. Bu tehditlere boyun eğmeyeceğiz. Artık 1970'lerin mantalitesiyle bu organizasyonlar yapılmıyor. NBA'den sonra bu iki kupa, en iyi basketbol organizasyonudur. Kimsenin kafasında soru işareti olmasın. Baskılar sonuçsuz kalacaktır."

Melih Mahmutoğlu: "İnşallah şampiyonluk gelir"
Sarı-lacivertli takımın kaptanı Melih Mahmutoğlu, Berlin'de şampiyon olmak istediklerini belirtti. 

Takımı için her zaman elinden geleni yaptığını vurgulayan Melih, "Böyle iyi bir takımda, kulüpte kaptan olduğum için ve iki yıldır Dörtlü Final oynadığım için mutluyum. Başkanımız ve yönetimimiz her şeyi yapıyor. Bize sadece sahaya çıkıp savaşmak kalıyor. İyi bir takımız, çok da iyi çalışıyoruz. İnşallah Avrupa Ligi'ni kazanırız ve sezonu 3 kupayla tamamlarız." ifadelerini kullandı.