Fenerbahçe'nin Medipol Başakşehir'e 2-1 mağlup olarak şampiyonluktan uzaklaşmasının ardından yayıncı kuruluşa konuşan Nani, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Portekizli yıldız, takımdaki sorunların yeni ortaya çıkmadığını, sezon başından bu yana var olduğunu itiraf etti.

"Unutmak isteyeceğimiz bir gece"

"Kazanmamız gerektiğini biliyorduk. Şampiyonluk yarışında devam edebilmek için mutlaka kazanmalıydık. Ancak başaramadık. Bizim için unutmak isteyeceğimiz bir gece oldu. Gerçekten çok üzgünüz.  Bu gece yeterli düzeyde değildik. 2 golü kalemizde gördükten sonra her şey bizim için daha da zor bir hal aldı. Sonrasında fırsatlar da bulduk ancak değerlendiremedik. Herkesten özür diliyoruz. Önümzde iki maçımız daha var onları kazanmaya odaklanacağız."

"Takımda sezon başından bu yana sorun var"

"Bence yaşadığımız sorun bugün ortaya çıkan bir şey değil. Sezon başından beri var olan ve sezon ortasından bu yana devam eden bir sorun... Takım olmakta güçlük çektik. Ancak son maçlara doğru birliği sağlayabildik ve daha iyi bir futbol sergiledik. Ancak bugün de o iyi futbolu ortaya koyamayınca kaybeden taraf biz olduk.

"Transferi değil kalan maçları düşünüyorum"

Şu anda kafamda önümüzdeki iki maç dışında başka bir şey yok. Transferi değil, Fenerbahçe'ye nasıl katkı verebilirim onu düşünüyorum.