PTT 1. Lig'in son haftasında deplasmanda Göztepe'yi 2-1 yenerek sezonu ikinci sırada tamamlayan ve bir yıl aranın ardından yeniden Spor Toto Süper Lig'e yükselen Kardemir Karabükspor, başarısını İstanbul'da kutladı.

Kulüp başkanı Hikmet Ferudun Tankut, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Yücel İldiz ile futbolcular ve aileleri, Beylerbeyi İskelesi'nde toplandı.

Tankut, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, PTT 1. Lig'de zor bir sezon geçirdiklerini, yarışın son ana kadar devam ettiğini söyledi.

Yücel İldiz ise elde ettikleri başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu kaydetti.

Çok zor bir 5 ay yaşadığını ve sezonun mücadele içinde geçtiğini belirten İldiz, "Tecrübemizle elimizden geleni yaptık. Son dakikaya kadar futbol oynamaya çalıştık. İyi ve kötü günlerimiz oldu. Soğukkanlılığımızı koruduk. Geldiğimizde taraftara 'Daha önce yaptık, yine yaparız.' demiştik. Yine başardık, çok mutluyum." şeklinde görüş bildirdi.

Yücel İldiz, takımda kalıp kalmayacağı yönünde bir soruya ise, "Başkanımız daha önce de deklare etmişti, devam edeceğimiz şeklinde. Devam edeceğiz. Şu anda tadını çıkartmaya çalışıyoruz. Başkanımızla oturup önümüzdeki sezonun planlarını yapmaya başlayacağız. Çok zaman yok. Zorlu bir lige başlıyoruz. Başarılı olacağımız inancı içerisindeyim." cevabını verdi.