Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yarın yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek İstanbul ve çevresinde, hava sıcaklığı 4-8 derece azalacak.
BATI'DA ŞİDDETLİ YAĞMUR
Sağanak ve gök gürültülü sağanağın beklendiği yarın, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ile zamanla İstanbul'un batı kesimlerinde yağışların çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor.
YAĞIŞLAR HAFTAİÇİ DE SÜRECEK
Salı günü de sağanak ve gök gürültülü sağanağın devam edeceği öngörülürken, yağışların Edirne, Kırklareli, İstanbul ve Kocaeli'nin kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Aynı gün rüzgar da kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde etkili olacak.
Yağışların bölgede çarşamba günü de devam etmesi beklenirken, hafta ortasından itibaren kuzey ve doğu kesimlerinde etkisini aralıklarla sürdürecek yağışlar, hafta sonu ise bölgeyi terk edecek.
Yağışların fırtına ile kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, dolu, fırtına ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği uyarısında bulunuldu.