Yapılan son değerlendirmelere göre; Kars, Ardahan, Iğdır, Adana, Osmaniye ve Edirne çevreleri ile Mersin'in iç ve Hatay kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
Yarın kuzeybatıdan yurdumuzu etkisi altına almaya başlayacak alçak basıncın perşembe günü tüm yurda yayılacağı belirtildi. Yurt genelinde hava sıcaklıklarının 3 ila 6 derece düşeceği bildirilirken perşembe günü yurdun güney batı bölgesi dışında tüm yurtta kuvvetli yağışlar olacak.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 
Ankara:Az bulutlu ve açık 26 
İstanbul: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 24 
İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey çevreleri parçalı bulutlu 24 
Adana: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31 
Antalya: Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 28 
Samsun: Parçalı bulutlu 25 
Trabzon: Parçalı bulutlu 23 
Erzurum: Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 17 
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 31