Küçükçekmece D-100 karayolu Cennet Mahallesi mevkisinde hafriyat kamyonunun metrobüs yoluna girmesiyle meydana gelen kaza sonrasında duran seferler normale döndü. Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde meydana gelen kazanın ardından yürütülen çalışmaların tamamlanmasıyla metrobüs seferleri çift yönlü olarak yeniden başladı. Bu arada, kazada yaralanan ve bölgedeki hastanelere kaldırılanların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

SON FOTOĞRAFLAR İÇİN-TIKLA

NEOLMUŞTU?

Kaza bugün saat 08.30 sıralarında meydana geldi. Harfiyat yüklü bir kamyon metrobüs hattına girerek bir otobüse çarptı. Kaza üzerine Avcılar-Cevizlibağ hattında otobüs seferleri durdu. Çok sayıda kişinin yaralandığı kazada toplu ulaşım durdu.

 

METROBÜS YOLUNDAN YÜRÜMEYE BAŞLADILAR

İşe gitmek için yola çıkan binlerce kişi araçlardan inerek yürümeye ve işlerine ulaşabilecekleri araç bulmaya çalıştı.

TRAFİK YOĞUNLUĞU ARTTI

İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle kısmen trafik yoğunluğu yaşanırken, kaza ile birlikte Cennet Mahallesi-Küçükçekmece arasında da trafikte büyük yoğunluk yaşanıyor.

Bir görgü tanığı, ''Cennet'te kamyon metrobüs ile kafa kafaya çarpıştı, Metrobüsler çalışmıyor'' dedi. 

METROBÜSLER E-5 KARAYOLU'NA YÖNLENDİRİLDİ 
Kaza nedeniyle metrobüs kuyrukları oluştu. Olay yerine gelen İETT ekipleri, metrobüs yolundaki bariyerleri kaldırdıktan sonra metrobüsleri E-5'e yönlendirerek yoğunluğu azaltmaya çalıştı. 
Polis kazayla ilgili inceleme başlatırken, kaza sonrası metrobüs yolu ulaşıma açılmaya çalışılıyor.