BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Ey ikiyüzlü Batı!

Meryem Aybike Sinan
Facebook
Diyarbakır’daki annelerin evlat nöbetleri devam ediyor.
Bu hazin ve yorucu nöbet devam ederken her gün yepyeni bir hikâyenin acısıyla üzüntümüz ve acımız katlanıyor. Daha önce de yazmıştım, onlardan vicdan ve merhamet beklemiyoruz çünkü onlar bu duygulardan nasipsiz! İnsani vasıflar insana dairdir zira, insan olmayanlarda bulunmaz!
İnsan olmuş olsalardı o annelerin kahreden feryadını duyarlardı…
İnsan olmuş olsalardı o annelerin nöbetlerine nöbet eklemezlerdi!
Zaten “Anne olmak” dünyanın en uzun, en yorucu, en meşakkatli, en hisli ve en asil nöbetidir! Anne olunca bir tarafınız bahar bir tarafınız kıştır. Anne olunca yüzünüz her dem tebessüm içinde gözünüz daima yaştır! Çünkü anne olmak kendini evladına bir ömür boyu adamaktır… Gecenizi ve gündüzünüzü evladınıza vakfetmektir annelik!
Önceki gün malum terör örgütün siyasi ayağının Diyarbakır il binası önünde sinir krizleri geçiren annenin feryatları bağrımızı deldi. “Mehmet’imi verin bana!” diye ağlama nöbetleri geçiren o talihsiz anne, hastaneye kaldırılırken hangi insan evladı ilgisiz ve hissiz kalabilirdi acaba?
Tabii ki bu teröristler ve ikiyüzlü Batı dünyası!
Eyyyy Macron, Merkel, Trump, Putin! Bu annenin feryatları kulaklarınıza, yüreğinize, olmayan vicdanınıza değdi mi? Duydunuz mu? Hissettiniz mi? Mehmet’immmm! Diye yırtınan, kalbi paramparça olmuş bu annenin sesini niçin duymazsınız siz? Bu elem dolu hıçkırıklar yedi kat göğü delip geçti de size ulaşmadı mı hâlâ? Dünyanın en alçak, en adi, en sinsi ve en eli kanlı terör örgütüne yardım ve yataklık eden sizlerin bir annesi yok muydu?
Biliyorum “Batı” denilen ikiyüzlü aygıttan yine ses gelmeyecek, yine susacak, yine duymazdan, görmezden gelecekler çünkü onlar en az o kanlı terör örgütü kadar suçlu ve günahkârdır!
Avrupa caddelerinde terör estiren bu hayvan sürülerinin sırtını sıvazlayanlar onlar, bu gözü dönmüş alçakları semirten, onları hayvan çiftliklerinde besleyen de yine Batıdır! Bu hayvanlar onların mamulleridir!
Dünyanın en masum sözcüğünü bile eli kanlı ve adi bir teröriste isim yapacak kadar alçak ve rezil olan bu Batı değil midir? Azılı katillere verilen isimlere bakınız! Mazlum olan, çocukları zorla dağa kaldırılan bu kadınlardır, mazlum olan, kundağında vurulan minicik bebeklerdir, mazlum olan masum sivil vatandaşlarımızdır!
Mazlum olan evleri barkları talan olan masum insanlarımızdır, mazlum olan yıllardır bu teröristlerin saldığı korku yüzünden yurdunu terk eden insanlardır. Anlıyor musunuz?
Ayn el-Arab hiçbir zaman Kobani olmayacak! Arab’ın gözünü çıkarıp terörist yatağı yaptırmalarına işte o aslan Mehmetler asla ve kat’a izin vermeyecek!
Bütün dünya şahit olsun ki bu kadınların ahı yerde kalmaz, kalmayacak! Allah masum annelerin yanındadır. Gerçek insanlık bu annelerin arkasındadır. Vicdan, merhamet, insaf ayaktadır ve bu kadınlara kendini kalkan yapmıştır!
Peki ya bu insan müsveddeleri?
Onları tarih de affetmeyecek, yüce Allah da!
Onlar tarihteki en çöplük en karanlık ve en pis mahzenlerde birilerinin pis işlerini gören fareler olarak yerlerini çoktan aldılar bile.
Feryatları ciğerimizi delip geçen annemize Allah’tan sabır ve metanet diliyoruz, o kadın bir kahraman, bir merhamet ve şefkat savaşçısı! O eli kanlı katil sürülerine karşı yürek feryatlarıyla savaşan bir kahraman anne!
Annelik budur! Yavrusu için gözyaşlarından ve feryatlarından başka silahı olmayan bu annelerin âh’ı bir kurşun misali gidip onların o kirli alnını öpecektir inşallah.  
Kalbimiz annelerimizledir…
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
610504 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/meryem-aybike-sinan/610504.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT