Rusya'nın güneybatı kesiminde Çerkezlerin yoğun olarak yaşadığı Stravopol kentinde 3 intihar bombacısı saldırı düzenledi. Canlı bombaların Stravopol'daki emniyet müdürlüğünü hedef aldığı belirtiliyor. Bazı kaynaklarsa karakol yakınlarında gerçekleşen olayda beş patlama meydana geldiğini belirtiyor. Çatışma yerinden makine tüfek seslerinin de duyulduğu belirtilirken olayda saldırganlardan başka ölen ya da yaralanan olmadığı duyuruldu.

Rus güvenlik yetkilileri saldırıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Bir güvenlik kaynağı, "İlk belirlemelere göre üç intihar bombacısı Stavropol'un Novoselitskiy bölgesindeki polis karakolu yakınında üzerlerindeki patlayıcıları infilak ettirdi. Teröristler öldü. Yaklaşık beş patlama sesi duyuldu" dedi.

4. SALDIRGAN DA ÖLDÜRÜLDÜ
Emniyetten bir kaynağın verdiği bilgiye görey, dördüncü saldırgan polis tarafından öldürüldü.ÖNCEKİ SALDIRILARI DAEŞ ÜSTLENMİŞTİ
Stavropol bölgesi, Kuzey Kafkasya yakınında yer alıyor. Kuzey Kafkasya'da bulunan Dağıstan'da son bir ay içinde polis kontrol noktaları ve karakollara iki kez saldırı düzenlenmişti. Bu saldırıları terör örgütü DAEŞ üstlenmişti.

ÇERKEZ ŞEHRİ: 'ŞETKALE'
Rusya Federasyonu'nun güneybatı kesimindeki Stavropol Krayı'nın merkez şehri. Çerkezler şehri "Şetkale" olarak adlandırıyor. Dördüncü bir saldırganın daha olduğu belirtilirken, yaşanan patlamalarda ölü ya da yaralı olup olmadığına dair henüz bir bilgi yok.

Rusya Federasyonu'nun güneybatı kesimindeki Stavropol Krayı'nın merkez şehri. Çerkezler şehri "Şetkale" olarak adlandırıyor.