Birleşmiş Milletler'in (BM) Amman temsilciliği önünde toplanan Ürdün'deki Suriyeliler, Halep halkının maruz kaldığı "soykırımı" kınamak amacıyla gösteri düzenledi.

"Halep yanıyor", "Halep'i kurtarın" ve "Esed Halep'i yakıyor" şeklinde sloganlar atan göstericiler, Halep'te yaşananlara karşı Arap dünyasının sessiz kaldığını savunarak, "Nerdesiniz ey Araplar", "Ürdün'den sesleniyoruz, Halep'le birlikteyiz. Halep ağlama, Allah'tan başkasına şikayet etme", "Ey insanlar gelin görün Halep'in şehitlerini" yazılı pankartlar açtı.

Halepliler Rus jetinin hastane saldırısını protesto etti

Bu arada Suriye'nin Halep kentinde de muhaliflerin denetimindeki Sukeri semtindeki Kudüs hastanesine Rus jetinin 27 Nisan gecesi düzenlediği saldırı protesto edildi.

Kentte, bir grup doktor, sağlık ekibi, sivil savunma ekibi ile halk, saldırı sonucunda büyük hasar gören Kudüs hastanesinin önüne gelerek, Rusya ve rejimin kente yönelik saldırılarını protesto etti.

Gösteriye katılan bazı katılımcılar, 'Ben doktorum, ben çocuğum, ben öğretmenin, ben hemşireyim'' yazılı kırmızı giysiler giyerken, bazı katılımcılar ise İngilizce, Arapça, Çince, Fransızca ve Rusca ''Halep yanıyor, Halep'i kurtarın'' yazılı dövizler taşıdı.

Kudüs hastanesinde enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor

Diğer yandan Kudüs hastanesinde enkaz kaldırma çalışmalarının 5'inci gününde de devam ettiği bildirildi.