Mehmetçiğin bölücü terör örgütü PKK'ya ağır kayıplar verdirdiği operasyonlarının ardından sıkça tartışılan çözüm süreciyle ilgili PKK'nın sözcüsü terörist Demhat Agit açıklama yaptı.


ALAY EDER GİBİ: SÜREÇ YENİDEN BAŞLATILABİLİR!


Son günlerde çok sayıda askerimizi ve polisimizi kalleşçe şehit eden bölücü terör örgütü PKK'nın sözde KCK Dış İlişkiler Sözcüsü Demhat Agit, "Süreç yeniden başlatılabilir" dedi.


"SAĞLIKLI YÜRÜMESİ İÇİN DEVREYE GİRİN"


BBC Türkçe'ye konuşan terörist Agit Çözüm süreciyle ilgili teröristbaşı Öcalan'ın devreye girebileceğini söyledi. Agit, "Bu sürecin sağlıklı bir şekilde yürümesi için devreye girip, süreç tekrardan başlatılabilir. Bu kadar da basit olduğunu söyleyebiliriz." dedi.


"ÇOK ZOR OLDUĞUNA İNANMIYORUZ"


Kamuoyunda çözüm sürecinin geldiği son nokta ile ilgili olarak "Çift taraflı bir ateşkesin olmadığı bir yerde siyasal bir çözümde bahsetmek zor" diyen Agit "Bu konuda umudumuzu hala sürdürdüğümüzü söyleyebiliriz çünkü çok zor olduğuna inanmıyoruz. Yanı başlarında, ellerinde önderliğimiz var. Tutsaktır. Tekrardan görüşmelerle bu sürecin sağlıklı bir şekilde yürümesi için devreye girip, süreç tekrardan başlatılabilir. Bu kadar da basit olduğunu söyleyebiliriz. Çok zor bir mesele değil."diye konuştu.