Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde akşam saatlerinde yol kapatan PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Trabzonlu Polis Özel Harekat Komiser Ahmet Çamur (46) şehit oldu. Şehidin hakim eşi Gökçen Çamur, haberi tatil için geldiği Samsun'un Atakum İlçesi'ndeki baba evinde aldı. Şehit haberiyle yıkılan 3 çocuk annesi Gökçen Çamur, Ankara'dan gelen Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait özel jetle Van'a gitti. Elanur (11), Begüm (7) ve Tuğçe (3) isminde 3 kız çocuğu babası olan Ahmet Çamur'un, Ramazan ayının 2'nci haftasında Ankara'dan görevli olarak Şemdinli'ye gittiği ve görevinin son gününde şehit düştüğü belirtildi.


MEMLEKETİ TRABZON'A UĞURLANDI
Şehit Komiser için  Van  Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Jandarma Pilot Yarbay Yusuf Turgut Kışlası  Helikopter Filo Komutanlığında tören düzenlendi. 


Törene Van Valisi İbrahim Taşyapan, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu, Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, şehidin ailesi, kurum amirleri ve polisler katıldı. Yapılan dua ardından şehit polisin Türk Bayrağı'na sarılı tabutu bir süre arkadaşlarının omuzunda taşınarak tekbirler eşliğinde uçağa bırakıldı. Bu sırada törene katılan bir özel harekat polisi, şehidin kızı Begüm'ü kucağına alarak kürsüye çıkıp imamla birlikte tekbir getirdi.


Şehit eşi Gökçen Çamur'un güçlükle ayakta durduğu törende, bir kadın özel harekat polisi de kendi beresini şehit düşen Ahmet Çamur'un 3 yaşındaki kızı Tuğçe'nin kafasına taktı.
Şehit polis Çamur, törenin ardından uçakla memleketi Trabzon'a uğurlandı.


Törene katılan Van Valisi İbrahim Taşyapan, şehidin eşi Gökçen ile  kızları Ayşe Begüm, Zeynep Ala ve Elif Tuğçe Çumur'un yanına giderek acılı aileye  "başsağlığı" dileyip, teselli etti. 


4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Öte yandan Şemdinli'de Başkomiser Ahmet Çamur'un şehit olduğu saldırının ardından çıkan çatışmada biri kadın 4 terörist öldürüldüğü öğrenildi.
İlçe girişinde iş makinesiyle hendek açarak yolu kapatmak isteyen  terör örgütü mensuplarıyla olay yerine müdahale için gelen güvenlik güçleri  arasında çıkan ve 1 özel harekat polisinin şehit olduğu çatışmanın ardından  bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Operasyonda, biri kadın 4 terörist öldürüldü. Bölgede operasyon sürüyor.
DÜN BİNGÖL'DEN DE ACI HABER GELDİ: 3 ŞEHİT
Dün Bingöl'den de acı haber verdi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, dün 15.00 sularında Bingöl'ün Karlıova ilçesi Hacılar köyünde mevkisinde bir grup terörist tarafından yapılan yol kapamasına müdahale amacıyla bölgeye intikal eden Jandarma Özel Harekat birliğine ait araçlarından birinin geçişi esnasında, önceden yola döşenmiş uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etti. Saldırıda astsubay Muhammed Gürlek, Uzman Çavuş Musa Saydam ve Uzman Çavuş Haşim Dirik şehit düşerken 6 asker de yaralandı. 
8 POLİSİN ŞEHİT OLDUĞU YER 
DHA'nın haberine göre saldırının gerçekleştiği yerde, PKK'lı teröristler 17 Eylül 2012'de Bingöl Emniyet Müdürlüğü'ne ait çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında yola tuzakladığı bombayı yine uzaktan kumanda ile infilak ettirmişti. Saldırıda sekiz polis memuru şehit olmuştu. Yetkililer, Bingöl- Karlıova arasındaki karayolunun 4 ayrı noktasının patlayıcı döşenmesi konusunda riskli olduğunu belirtti. Hacılar köyü mevkisinin de patlayıcı tuzaklanması konusunda 'kırmızı nokta' olarak işaretlendiğini ifade edildi.
Şehit Dirik'in annesi Huma Dirik'in "Sabahtan bu yana içimde bir sıkıntı vardı. Ağzıma bir lokma ekmek koymadım. Meğer oğlum şehit olmuş" sözleri yürekleri dağlarken, Gürlek ise Osmaniye'nin verdiği 5. şehit oldu. bu arada Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl ve Hakkari valililerini arayarak çatışmalarla ilgili bilgi aldı. Davutoğlu'nun, valilere terörle mücadelenin demokratik hukuk kuralları çerçevesinde tavizsiz sürdürülmesi talimatını verdiği belirtildi.