Demirtaş, TBMM'de düzenlediği sohbet toplantısında, bölgede durumun iyi olmadığını ve ciddi iddiaların söz konusu olduğunu dile getirdi. 


Demirtaş, şunları kaydetti:


"SEÇİM KOŞULU VARDIR" DİYEMEDİ
      
"Bugün yaptığımız toplantıda, bilgilendirme yapan hiçbir vekilimiz bölgede 'seçim koşulu vardır' demedi, diyemedi. 'Bu koşullarda sandık kurulması, seçim kampanyası yapılması imkansız' dedi. İsteseler seçim koşullarını bir günde oluşturabilirler. Cumhurbaşkanı da '1 Kasım, 7 Haziran gibi olmayacak' dedi. Doğuda şu anda seçim yapılabilecek koşullar maalesef yok. "
      
"TEZKEREYE HAYIR DİYECEĞİZ"


HDP Eş genel başkanı Demirtaş, boykot ve seçime girmeme gibi bir gündemlerinin olmadığını, seçim güvenliğinin sağlanması için çalıştıklarını kaydetti.

Demirtaş, yarın Genel Kurul'da TSK'nın Sınır ötesi operasyonu tezkeresine "hayır" diyeceklerini, HDP'li bakanların da şüphesiz "hayır" oyu kullanacaklarını bildirdi.


YÜZDE 20 OY HEDEFİ...


Demirtaş, seçimde yüzde 20'yi hedef olarak koyduklarını ve bunu aşmak için çalışacaklarını dile getirdi.
      
PKK'YA SERT MESAJ


Diyarbakır'da PKK tarafından öldürülen doktorla ilgili Demirtaş, "Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar asla kabul edilemez. Bunu kesinlikle lanetliyoruz. Sağlıkçılara ve sağlıkla ilgili yerlere saldırılar en ahlaksız savaş koşullarında bile kabul edilemez. Dokunulmazlıkları vardır" değerlendirmesinde bulundu.


İPEK KOZA'DA POLİS ARAMASI

Medya operasyonu siyasi bir operasyonudur. Bu operasyon derhal durmalı.


İMRALI HAKKINDA İLGİNÇ SÖZLER

Marangoz İmralı'ya gitti büyük bir masa yapıldı. Hatta çay kahve makinalarının konulduğu bir oda yapıldı. Ama bu odaya ne biz ne de devlet gidebildi.

Eğer izin verilseydi Öcalan silah bırakılmasına yönelik kongre çağrısını yapacaktı. Neden böyle oldu bilemiyoruz.


LEVET TÜZEL'İN BAKANLIK TEKLİFİNİ REDDETMESİ

Levent Tüzel ittifak hukukuna aykırı davrandı.