İstanbul Sancaktepe'de dün akşam bombalı araçla gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin İstanbul'daki 70 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Saldırının arkasından terör örgütü PKK çıktı. Bombayı hazırlayıp patlatan 8 PKK'lı terörist, nefesleri kesen bir operasyonla yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne (İEM) bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, 5'i asker 8 kişi yaralandığı kanlı eylemin ardından, yoğun bir çalışma başlattı.

UYKUDA KELEPÇE…

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ın bizzat yönettiği operasyonların merkezi Sultangazi ve Gaziosmanpaşa oldu. Özel Harekat, Çevik Kuvvet ile Havacılık Şube desteğinde önceden belirlenen 70 hedef adrese giren TEM Özel TİM, PKK'lı 8 bombacıyı uykuda kıskıvrak yakaladı. Patlamada aracı olay yerine bırakan bombacı İrfan K, Gebze'de yapılan operasyonla yakalandı.

BOMBACI İRFAN GÖZALTINDA
Saldırıdan 10 saat sonra gözaltına alınan İrfan K. adlı militanın bombayı bizzat hazırlayıp patlatan şüpheli olduğu öğrenildi. Çok sayıda zırhlı aracın görev aldığı baskında suç unsuru aletlere ve verilere de el konuldu.

SORGUYA ALINDILAR
Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Vatan Caddesi'ndeki TEM Merkezi'nde sorguya alındı. Söz konusu adreslerde gözaltı ve arama çalışması devam ediyor.