Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, partisinden istifa etti. CHP'nin emekli müftü milletvekili Özkes'in, istifa dilekçesini hem CHP Genel Merkezi'ne hem de TBMM'ye ilettiği öğrenildi. 
VEKİL SAYISI 131'E DÜŞTÜ
CHP'nin milletvekili sayısı 131'e düştü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç: 'Anlık kızgınlık içinde verilen kararlar da kalıcı olmaz"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in istifasına ilişkin, "Zaman zaman CHP örgütleriyle, milletvekilleri arasında kendi seçim bölgelerinde birtakım anlaşmazlıklar olabilir. Bunlar böyle partiyle yolunu ayıracak noktaya hiçbir zaman gelmez. Anlık kızgınlık içinde verilen kararlar da kalıcı olmaz" değerlendirmesinde bulundu.
Haluk Koç, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
İhsan Özkes'in istifa dilekçesinin ulaşıp ulaşmadığının sorulması üzerine Koç, kendilerine dilekçenin ulaşmadığını bildirdi.
Zaman zaman siyasette bu tür davranışların olabileceğini vurgulayan Haluk Koç, şunları kaydetti:
"Sayın Özkes çalışkan bir milletvekilimizdir. CHP'nin son Olağanüstü Genel Kurultayı'nda da çarşaf listeyle yapılan seçimlerde, Parti Meclisi'ne girerken en yüksek oyu CHP delegesinden almış bir arkadaşımızdır. Zaman zaman CHP örgütleriyle, milletvekilleri arasında kendi seçim bölgelerinde birtakım anlaşmazlıklar olabilir. Bunlar böyle partiyle yolunu ayıracak noktaya hiçbir zaman gelmez. Anlık kızgınlık içinde verilen kararlar da kalıcı olmaz."


AJANSLAR