Tufanbeyli İlçe Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Son zamanlarda özellikle Doğu ve Güneydoğu'da, Türkiye üzerine bazı oyunlar oynandığının altını çizen Ünüvar, "Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bir bomba patladı ve Türkiye'nin değişik yerlerinden ilçeye gelen 32 genç, orada hunharca katledildi. Bunu kim yaptıysa, kim yaptırdıysa Allah onları Kahhar ismiyle kahretsin. Onlar bu yaptıklarının cezasını sadece ahirette değil, dünyada da görecekler. Hükümetimiz bu saldırının müsebbiplerini bulup, onların cezasını verecektir" dedi. 
Daha Suruç'ta patlayan bombanın dumanı tüterken Adıyaman'da bir askerin şehit edildiğini ifade eden Ünüvar, şunları söyledi: 
"Allah şehidimize rahmet etsin. Annesine, babasına sabırlar versin. Ailenin tek evladıydı, gerçekten yüreğimiz burkuldu. Daha onun acısına kendimizi alıştırmaya çalışırken, yine Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 2 polisimiz, evlerine giren alçak bölücü katillerin hunharca saldırısı sonucu şehit oldular. Ardından da Kilis'te bir astsubayımız, Diyarbakır'da da bir polisimiz terörist saldırılarda şehit düştüler. Allah rahmet eylesin. Türkiye'yi terörle susturacağını, durduracağını zannedenler derhal bu oyundan vazgeçsinler. Çünkü Türkiye, terörle durdurulabilecek bir ülke değildir." 
Türkiye'nin bugüne kadar büyük badireler atlattığını, bu badireyi de atlatacağını kaydeden Ünüvar, "Türkiye, içeriden ve dışarıdan ülkenin gelişmesini, kalkınmasını istemeyen güçler tarafından ne kadar engellenmeye çalışılırsa çalışılsın Türkiye'nin ufku açıktır. Bu ufku bizler daha da açmaya çalışacağız. Allah bu ülkeye çelme atmak isteyen, içerideki ve dışarıdaki hainlere fırsat vermesin. Biz dikkatliyiz, teyakkuzdayız. Biz onlara asla aman vermeyeceğiz. Biz her zaman milletimizin yanındayız, milletimiz de inşallah bizim yanımızda olmaya devam edecektir" diye konuştu. 
AK Parti'nin 7 Haziran'da, 4. kez genel seçimden birinci parti çıkmasına rağmen tek başına hükümeti kuracak milletvekili sayısına ulaşamadığını hatırlatan AK Parti Milletvekili Necdet Ünüvar, "Şu anda hükümeti kurma çalışmaları devam ediyor. Zaman neyi getirecek bunu bilmiyoruz; biz her ihtimale karşı hazırlıklıyız. AK Parti'nin öne çıkan özelliklerinin en başında samimiyet ve çalışkanlık gelir. AK Parti kadroları samimidir, çalışkandır. Bu ne anlama geliyor; sürekli dolaşır, halkın içinden asla ayrılmaz. Nitekim seçimin üzerinden 1,5 ay geçti, ama ben Tufanbeyli'ye ikinci kez geliyorum. Köylerimizi dolaşıyoruz, vatandaşlarımızla hasbihal ediyoruz. Sürekli halkımızda beraberiz, içindeyiz. Onların dertlerini, sıkıntılarını dinliyoruz. Çünkü hala çözüm kapısı AK Parti'dir. Hala insanlar AK Parti'den hizmet bekliyorlar. Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğundaki yolun yapımını bile vatandaş bizden bekliyor. Çünkü biliyor ki işi AK Parti yapar. Onun için bizler milletin umudu olmaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu. 
Tufanbeyli İlçe Başkanlığı'ndaki toplantının ardından bir çay ocağında vatandaşlarla sohbet eden Milletvekili Necdet Ünüvar'a; Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can ve İlçe Başkanı Hasan Kafadar ile ilçe yönetimi eşlik etti.