Bahçeli, CNN Türk ve Kanal D televizyon kanallarının ortak canlı yayınında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.Ankara'daki terör saldırısına ilişkin bir soru üzerine Bahçeli, bazı konularda DAEŞ üzerinde operasyonlar yapıldığını belirterek, bunların çok yönlü araştırılması gerektiğine işaret etti.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Oslo görüşmesi"ne ilişkin iddialarının anımsatılması üzerine Bahçeli, söz konusu metni görmediğini söyledi.


"TÜRKİYE'DEKİ SOSYALİST HAREKETLERİNİN BÜTÜN KIRINTILARI..."
HDP'nin, Türkiye'nin her tarafından oy aldığını ve kimlerin ne maksatla verdiğinin yavaş yavaş anlaşıldığını söyleyen Bahçeli, şöyle devam etti: "Mesela, Türkiye'deki sosyalist hareketlerinin bütün kırıntıları veya tüzel kişilik olarak hala kendisini koruyup samimi olarak ideolojilerine sahip çıkarak mücadele verenler, TBMM'de temsil edilebilmek açısından bir örtülü işbirliği yapmıştır. Buna benzer olaylar vardır. Bunlar bizim takip ettiğimiz, üzerinde düşündüğümüz, araştırdığımız konulardır. Fakat Türkiye'yi de her şeyin üzerinde düşünmek lazımdır. Bu millete yazık oluyor."


"GÜVENİYORLARSA BÜYÜK KURULTAYA GELİRLER"
1 Kasım'daki seçimden sonra MHP'nin oy oranında 7 Haziran'a göre bir değişiklik olması halinde, tutumunun ne olacağının sorulması üzerine Bahçeli, şunları söyledi: "Sayın Bahçeli görevinin başında olur. Türkiye'nin bugünkü şartlarında, içeriden ve dışarıdan nasıl engellerle karşılaştığımızı biliyoruz. Mücadeleyi veren arkadaşlarımızı kimse küçük görmesin. 1 Kasım'da hiçbir şey olmaz. MHP şerefli mücadelesini veriyor. Bu mücadelenin sahibi olanlar da mücadelenin sahipliğini devam ettirir. Üç-beş dışarıdan besleme unsurla MHP, tuzağa düşmez. Güveniyorlarsa büyük kurultaya gelirler." "MHP'de, genel başkana rakip çıkıyor diye kimse dışlanmaz. Böyle bir karakter bende yok" diyen Bahçeli, "tek adam" eleştirilerine yönelik ise, "Böyle bir durum yok. Şu an için partimizde bulunan insanlar bana rakip olabilirler."