MHP, 7 Haziran seçimlerinde yüzde 16,29 oy almıştı. Kesin olmayan  sonuçlara göre MHP, 7 milyon 423 bin oy aldığı son genel seçime göre yaklaşık 1  milyon 780 bin oy kaybederek, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 12 oy aldı. 
7 Haziran seçimlerinde 80 milletvekili çıkaran MHP'nin, yaşadığı yüzde  4,3 oy kaybıyla birlikte milletvekili sayısı 39 eksildi.  Bu sonuçla MHP, HDP'den oy oranı olarak fazla almasına rağmen,  çıkardığı milletvekili sayısı açısından HDP'nin ardından TBMM'de temsil edilen 4.  parti oldu. 
 
GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI DA GİREMEDİ
MHP'den milletvekili seçilemeyenler arasında Genel Başkan yardımcıları  Sadir Durmaz ve Ruhsar Demirel, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Genel  Sekreter Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu ile TBMM Başkanvekili Koray Aydın, TBMM  Başkanlık Divanı üyesi Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Eski Merkez Bankası  Başkanı ve Uşak Milletvekili Durmuş Yılmaz, Kütahya Milletvekili Alim Işık,  Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan da bulunuyor. 
 
Kayseri'de 7 Haziran'da 3 milletvekili kazanan MHP, iki milletvekili  birden kaybederek bu seçimde tek milletvekili çıkardı. Kayseri dışında MHP'nin  birer milletvekili kaybettiği iller şunlar: 
"Aksaray, Ankara birinci bölge, Antalya, Balıkesir, Bayburt, Burdur,  Bursa, Çanakkale, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, İstanbul  birinci, ikinci ve üçüncü bölge, İzmir'de birinci ve ikinci bölge, Kahramanmaraş,  Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Konya, Kütahya, Mersin,  Nevşehir, Niğde, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Yozgat ve  Zonguldak." 
MHP, hiçbir ilde birinci parti olamadı. 7 Haziran'da Genel Başkan  Devlet Bahçeli'nin milletvekili adayı olduğu Osmaniye'de yüzde 41 ile birinci  olan MHP; bu seçimde yüzde 46,5 ile birinci olan Ak Parti'nin ardından yüzde 34  ile ikinci oldu. 
MHP oylarını sadece Ardahan'da artırdı. Ardahan'da 7 Haziran'da yüzde  7,8 oy alan MHP bu seçimde yüzde 8,87 oy aldı. (Milliyet)