Bu sezon transferde rakiplerinin gerisinde kalan Galatasaray'da yönetim bir taraftan forvete takviye için çalışırken, diğer taraftan sarı-kırmızılıların 'vurucu timi' Podolski, Sneijder ve Burak'ın gerginliği göze batıyor. Köln'de oynarken Nuri Şahin'le yaşadığı gerginlik hafızalara kazınan Alman yıldız Podolski, yeni takımında kendini ispatlamak için var gücüyle çalışırken sinirli tavırlarıyla dikkati çekti. Strum Graz maçında rakibiyle dalaşan, hakemin araya girmesiyle sakinleşen Podolski dünkü çalışmada da Burak Yılmaz'la kriz yaşadı. Oldukça çekişmeli geçen dünkü çift kale maç sırasında oyuncular zaman zaman birbirlerine sert girmekten de kaçınmadı. Burak Yılmaz'la girdiği ikili mücadelede yerde kalan Jem Paul Karacan, sol dirseğinden sakatlık yaşadı. Yapılan buz tedavisinin ardından devam eden oyuncunun ağrısı olurken, bir süre koluna bandaj yapıldı ve idmanı bu şekilde sürdürdü.
Benimle uğraşmasınlar!
Melo, bir ikili mücadelede Umut Bulut'un kendisine sert girdiği gerekçesiyle tepki gösterdi. Teknik direktör Hamzaoğlu'na, "Hocam ne oluyor?" diye seslenen Melo'ya sarı-kırmızılı teknik adam, "Ne oldu? Ben görmedim" diyerek karşılık verdi. Öte yandan, çalışmanın son bölümünde karnına top isabet eden Yasin Öztekin yerde kaldı. Oyuncu yapılan müdahalenin ardından çalışmaya devam etti. İdmanın sonunda Burak Yılmaz ile Lukas Podolski arasında gergin bir konuşma gerçekleşti. Çift kale maçta kendisine pas vermediği için Podolski'nin Burak'a sitem ettiği öğrenilirken, Alman oyuncu, Burak'ın ortamı yumuşatmak için omzuna attığı kolunu ittirerek oradan ayrıldı. Takımın Hollandalı yıldızı Sneijder de kilo aldığı yönünde basında çıkan haberler yüzünden gazetecilere sert çıktı. Sneijder İdari Menajer Mert Çetin'e, "Söyle onlara kilom ve kontratım hakkında yazmayı kessinler" dedi. 
SAHADA OLAN SAHADA KALIR!

İdmanda Burak Yılmaz'la pas yüzünden tartışan Podolski, daha sonra sosyal medya hesabından aralarında bir problem olmadığına dair açıklama yaptı. Sahada yaşanan gerginliklerin arkadaşlıklarını bozmayacağını belirten Alman oyuncu, "Gazetecilerin saçmalıklarını dinlemeyin. Antrenman maçını kaybettiğim için sinirliydim, olay bu" ifadelerini kullandı.