Kolombiyalı kaleci "Bana ulaşan bir teklif yok. Aklım hep Galatasaray'da, kafam rahat. Basında çıkan transfer dedikoduları gerçeği yansıtmıyor" dedi
Copa America'da Uruguay Milli Takımı adına forma giydiği için Galatasaray'ın kampına geç katılan Fernando Muslera, Avusturya'da basın mensuplarının sorularını cevapladı. İlk olarak hakkında çıkan transfer dedikodularına açıklık getiren Kolombiyalı kaleci, "Bana ulaşmış herhangi bir resmi teklif yok. Sadece basında çıkan haberler var. Basında çıkan haberlere bakarsanız, adımın geçtiği birçok takım kaleci transferi yaptı. Bana yöneticilerimizden de resmi bir şey gelmedi. Aklım hep Galatasaray'da, kafam rahat. Bir yere gitmeyi düşünmüyorum. Dedikodular gerçeği yansıtmıyor" dedi. Galatasaray'ın yedek kaleci arayışlarıyla ilgili olarak da Muslera, "Bu konuda isim vermem doğru olmaz. Kararı teknik heyetimiz alacaktır. Ben çalışmalarıma devam edeceğim. Bu konuda fikir belirtmem gibi bir durum söz konusu değil" dedi. 
Melo büyük kayıp olur
Takımdan ayrılması gündemde olan Melo ve Telles hakkında ise Muslera, "Hem Felipe Melo, hem de Alex Telles benim yakın arkadaşlarım. Felipe ile 4 senedir beraberiz. Bu konularda resmi bir şey duymadım. Telles'in durumu daha farklı, Galatasaray'ın yatırım yaptığı bir oyuncu. Ancak o da gidecekse hem kendisi için, hem de Galatasaray için iyi bir şey olmalı. Felipe Melo bizim için çok önemli futbolcu. Giderse önemli bir isim kaybetmiş oluruz. Ayrılığı tabi ki bizi etkileyecektir. Ancak kendisinin mevkisini doldurabilecek arkadaşlarımın da olduğunu düşünüyorum. Bu takdirde yerine biri alınabilir. Kısa vadede bir kayıp olarak görülebilir ama uzun vadede yerini biri dolduracaktır" dedi. 
Muslera sözlerini şöyle sürdürdü: "Fenerbahçe ve Beşiktaş yeni sezon öncesi transferler yapıyorlar ancak Türkiye ligi gelişiyor ve birçok takımda artık yatırım yapıyor. Biz geçen sene yaptığımız hatalardan ders aldık. Bu mutlaka sahaya olumlu yansıyacaktır. Kadromuzun bir iskeleti var ve yine iyi işler yapacağız. Dediğim gibi Türkiye Ligi her geçen gün zorlaşıyor. Umarım sadece Türkiye Ligi'nde değil Avrupa'da da önemli işler yapılır."GOMEZ'DEN YEDİĞİ GOLÜ UNUTTU!
Rakiplerin transferleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Muslera, "Daha önce Van Persie ve Nani'ye karşı oynadım. Gomez'e karşı oynamamıştım. Quaresma'ya karşı oynadım. Onlara karşı oynamak keyifli olacak" dedi. Ancak Kolombiyalı kaleci 2010 Dünya Kupası'nda Almanya maçında Gomez'den gol yemişti. 
'ÇAYI BEN DE ÇOK SEVİYORUM'Muslera, "Türk kültüründe çay önemli. Sneijder çay içiyor. Podolski de çayı seviyor. Türkiye'de bir yere gidiyorsunuz hemen önünüze çay geliyor. Çayı seviyorum. İlk geldiğimde sanki 'Hoşgeldiniz' der gibiydi. Uruguay'da Türk arkadaşım var o da bizim mate çayını içiyor. Kız arkadaşım çayı benden çok seviyor" dedi.