Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım açıklamalarda bulunuyor...
 
İşte Yıldırım'ın açıklamaları:
 
"Samandıra'ya gidecek miyiz, gideriz. Buna ne Terraneo, ne bir başkası karışamaz. Benim maaşlı çalışanım mı buna karar verecek? Fenerbahçe Başkanı ve yönetiminin istemediği hiçbir şeyi ne Terraneo, ne bilmem kim yapamaz! Hoca bizden neden memnun olmasın? Parasını alıyor mu? Alıyor. İşine karışılıyor mu? Karışılmıyor! Biz de memnunuz, o da... Böyle bir haber sakın yapmayın. Burada kararlar var. Yönetim kurulunun, başkanın odası vardır. İstediği zaman gider gereğini yaparlar. Sakın böyle yanılgıya düşmeyin. Mahmut haberin olsun, bundan sonra kulübe gelmiyorsun." 
 
- Hocaya zaman lazım. Hoca sezon sonu şampiyon olursa başarılı, şampiyon olamazsa başarısız. Bizdeki kriter şampiyonluktur.
 
- İlk defa mı derbi oluyor? Her şey olabilir, tökezleme de olabilir. Önemli olan şampiyonluktur, mesele bitmiştir.
 
- Oyuncu gelişmiş mi, gelişmemiş mi? Ne bileyim ben! Bunları bana sormayın...
 
- Yurt dışında kulüplerin altyapıları incelenecek ve tesislerimizi buna göre yapacağız.
 
- Türk sporunun ileri gitmesi için ne yapılması, gerekir buna kafa yorun. Kulüplerin başarılı olabilmesi için ne yapması lazım, bunları inceleyin. Bunlarla ilgili yorum yapın. Bunlarla ilgili belgeler sunun. Olmuyor artık yani. Benim için bu tür haberler azap yani azap... 
 
- Parayı bulursak Arjen Robben'i alacağız...
 
- Arda 40 milyona gitti yas tuttular. Vay efendim nasıl gider diye. Helal olsun. Gider, keşke 100 milyona gitse."
 
- Bize soranlar var medyada 'Bu paralar nereye gitti?' diye. Hırsızlık yaptık yani, bizi bununla suçluyorlar."
 
- İyi futbol iyi oyuncularla oynanır. Birisi diyor ki, "Böyle olursa, 3 büyüklerle Anadolu takımları arasında fark açılıyor. Eee tersini düşünün. O zaman da Avrupa takımları ile bizim aramızdaki fark açılıyor. O zaman Avrupa'da başarılı olmayalım mı?
 
- Yönetim parayı verir. Antrenör 4-5 tane isim yazar. Ben şahsım olarak transfer yapmam. Yönetim kararıyla alırım. Ben aldım getirdim, bu kadar koydum, böyle bir şey yok...
 
- Bundan sonra muhabirler de Yandex'te günde 50 defa arama yapacak. Bu yapmayanı Samandıra'ya sokmayacağım...