Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde bulunan 1907 Tribünü'nde basın toplantısı düzenliyor.


Asbaşkan Şekip Mosturoğlu'nun da yer aldığı basın toplantısının başında, Aziz Yıldırım'ın geçtiğimiz günlerde Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'e yazdığı mektup barkovizyondan okundu.


Mektupta, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Gençlerbirliği ve Fenerbahçe maçları öncesi ve Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun Mersin İdmanyurdukarşılaşması sonrası hakemler aleyhinde yaptığı açıklamalar hatırlatılıyor. Söz konusu açıklamalarda Orman'ın, "Bütün hakem atamalarını takip ediyoruz" ve Hamzaoğlu'nun, "Biz her şeyi görüyoruz" sözlerine dikkat çekildi. Mektupta ayrıca, hakemlerin Fenerbahçe maçlarında yaptığı hatalar detaylı biçimde anlatıldı.


Şekip Mosturoğlu: Halis Özkahya hakemliği bırakmalı


- Bu yazının Beşiktaş maçının 5 gün önce verildiğine dikkat çekmek istiyorum. Hem veriliş tarzı hem zamanı çok önemlidir. Mahmut Uslu'nun sözleri Fikret Orman ve Hamza Hamzaoğlu'nun sözlerinden ağır değil, daha yumuşak. Ama Uslu PFDK'ye sevkedilirken, diğerleri sevkedilmedi.


- Halis Özkahya durumdan vazife çıkaran ve manalandıran bir hakemdir. UEFA maçı yönetmesi önemli değil. Bence Halis Özkahya hakemliği bırakmalı.

Aziz Yıldırım: Hakem camiasında karışıklık var

- Gelinen noktada sorumlu TFF'dir. Hakem camiasında karışıklık var, çekişme var, güç gösterisi var. Hasan Doğan göreve ilk geldiğinde kötü hakemler ile yollarını ayırdı.


- Son zamanlarda profesyonel hakemliğinin de getirilmesiyle beraber hakemlik çok cazip hale geldi. Ayda 40-50 bin lira kazanıyorlar. Asgari ücret ise ortada. Ve kimse de bu durumu sorgulayamaz hale geldi.


- Jaap Uilenberg diye bir hakem hoca getirildi bizim hakemlerimiz Avrupa'da çok rahat görev alıyor.


- Son 3 yılda 3 kere MHK değişti. Siyasi ya da değil bilemem. Ama şu an yeterli olamıyor.


"FEDERASYON ÇÜRÜK YUMURTALARI TEMİZLEMELİ"


- Halis Özkahya için benim kafamda soru işaretleri var. Bu sene 70 milyon Euro'ya yakın transfer yaptık. Bir hakemin düdüğü ile bu rakamları sokağa atamayız. Bunu yapanlar mutlaka cezalandırılmalı. Federasyon üzerine düşeni yapmalı ve içerideki çürük yumurtaları temizlemeli. Temizlemezlerse de bu operasyonlar sezon sonuna kadar devam edecek.


- Deniz Çoban bir açıklama yaptı. Dürüst ve kişilikli bir hareket yaptığı için hepimiz onu tebrik etmeliyiz.

"1 defa yendiler sevinmesinler o kadar"

Beşiktaş maçıyla ilgili, "1 defa yendiler sevinmesinler o kadar. Bizim derdimiz başka. Burada yeneriz şampiyon oluruz." dedi.