Arnavutluk Polisi, geçen yıl 14 Ekim'de Belgrad'da  oynanan Sırbistan-Arnavutluk maçında, sahaya insansız hava aracıyla "Büyük  Arnavutluk"u simgeleyen bayrağı bırakan İsmail Morinaj'ı gözaltına aldı.
 
Morinaj'ın aracını sabah saatlerinde başkent Tiran'da durduran polis  ekipleri, araçta iki adet ruhsatsız tabanca ve 36 adet mermi ele geçirdi.
 
Polisten alınan bilgiye göre, Morinaj ile birlikte araçta bulunan  Erion Bahushi, Denis Balla ve Marin Rexha de gözaltına alındı. Morinaj'ın  üzerinde ayrıca yarın Elbasan'da oynanacak Arnavutluk-Sırbistan maçı için 36  biletin de bulunduğu öğrenildi.
 
İki takım arasında geçen yıl 14 Ekim'de Belgrad'da oynanan 2016 Avrupa  Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri I Grubu karşılaşmasının 44. dakikasında,  üzerinde 1912 yılında Arnavutluk'un bağımsızlığını ilan eden İsmail Kemali'nin  resminin yer aldığı ve "Büyük Arnavutluk''u simgeleyen bayrağın insansız hava  aracıyla sahaya bırakılmasının ardından olaylar çıkmıştı.
 
Bazı Sırp taraftarların meşale yakması ve sahaya girmesi üzerine hakem  Martin Atkinson, karşılaşmayı durdurup soyunma odasına gitmiş ve maçı tatil  etmişti.
 
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), maçla ilgili nihai kararında  Sırbistan'ı hükmen mağlup ilan etmiş, ayrıca 3 puanını silerek iki maç seyircisiz  oynama ve 100 bin euro para cezası vermişti.
 
EURO 2016 Elemeleri I Grubu'nda Arnavutluk, yarın Sırbistan'ı konuk  edecek. Sırp taraftarların alınmayacağı karşılaşma, Elbasan Arena Stadı'nda TSİ  21.45'te başlayacak.