Sarı-kırmızılıların transferde yaşanan aksaklık nedeniyle ocak ayına kadar resmi maçlarda oynatamayacağı Kevin Grosskreutz, bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmanın ardından GS TV'ye açıklamalarda bulundu.
 
"OCAK AYINI BEKLİYORUM"
Kendini çok iyi hissettiğini belirten Alman oyuncu, "Takım arkadaşlarım ve hocalarım bana çok yardımcı oluyor. Arkadaşlığımız çok iyi. İyi durumdayım ve Ocak ayını bekliyorum.Kendimi iyi ve fit hissediyorum. Takımımızda çok iyi ve kaliteli oyuncular. Onlarla birlikte oynamak çok büyük bir keyif. Her şey çok iyi" şeklinde konuştu.
 
"YUNANİSTAN'DAKİ MAÇI İPLE ÇEKİYORUM"
Panthrakikos ile gerçekleşecek hazırlık maçında oynayabileceği için çok mutlu olduğunu vurgulayan Kevin Grosskreutz, "Hazırlık maçı da olsa, Galatasaray forması giyeceğim için heyecanlıyım. Yunanistan'daki maçı iple çekiyorum. Takımımız kazandığı zaman çok mutlu oluyorum. Ama sahada olup arkadaşlarıma yardım etmeyi çok istiyorum. O zaman kendimi daha iyi hissedeceğim" diye konuştu.
 
Kevin Grosskreutz maça hazır !..
 
Transferin son gününde evrakları FIFA'ya yetiştirilemediği için oynama yasağı bulunan Grosskreutz'un cumartesi günü Panthrakikos ile yapılacak hazırlık karşılaşmasında oynayabilecek.
 
Transferinin tamamlanması için Ocak ayındaki ara transfer dönemini beklemek zorunda kalan Kevin Großkreutz'a lisans çıkarılamamıştı. Transferin son gününde evrakları yetiştirilemediği için oynama yasağı bulunan Alman oyuncu hazırlık maçında ise sahne alacak.
 
Alman oyuncu Galatasaray'ın 10 Ekim Cumartesi günü Yunanistan Süper Lig takımlarından Panthrakikos'la yapacağı hazırlık karşılaşmasında ilk kez Sarı-Kırmızılı formayı giyecek. Kevin Grosskreutz Galatasaray tesislerine gelişinden 1.5 ay sonra Sarı-Kırmızılı takımla bir maça çıkabilecek. 
 
Grosskreutz cumartesi günü Panthrakikos ile Yunanistan'da yapılacak hazırlık karşılaşmasında ilk kez forma giyecek. Arda'nın kulübünde transfer yasağı bulunduğu için oynayamamıştı,
 
Grobkreutz için TFF özel maç ve turnuvalar talimatı uygun
 
Barcelona Arda'yı hazırlık maçlarında oynatamamıştı. Arda'nın kulübünde transfer yasağı bulunduğu için oynayamamıştı ve İspanya Futbol Federasyonu talimatları buna müsaade etmiyordu. Grobkreutz için ise TFF özel maç ve turnuvalar talimatı elverişli. Devre arası kamplarında takımların lisans çıkarmasa da denemek amaçlı oynattığı futbolcular gibi Großkreutz da cumartesi günü forma giyebilecek.