Almanya Milli Futbol Takımı'nın Türk asıllı futbolcusu  Mesut Özil, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde (EURO 2016) İzlanda ile  karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı'na şans diledi.
 
Özil, Almanya'nın EURO 2016 Elemeleri D Grubu'nda Gürcistan'ı 2-1  yendiği karşılaşmanın ardından gazetecilere açıklama yaptı.
 
Ay yıldızlı ekibin elemelerdeki şansının sorulması üzerine Mesut Özil,  "Türk Milli Takımı'nda arkadaşlarım var. Onlara şans diliyorum" dedi. Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti'ne karşı aldığı galibiyetin önemine işaret  eden Türk asıllı futbolcu, bu sonucun ay yıldızlı ekibin önemli bir potansiyele  sahip olduğunu gösterdiğini, İzlanda ile oynanacak son maçı da kazanarak,  finallere kalmaları için A Milli Futbol Takımı'na iyi dileklerini sunduğunu ifade  etti.
 
Almanya'nın Gürcistan ile oynadığı karşılaşmayı da değerlendiren Özil,  geçen hafta İrlanda karşısında aldıkları mağlubiyetin ardından takım üzerinde  baskı oluştuğunu, ancak Gürcistan galibiyetle EURO 2016'ya grup lideri olarak  katılacaklarını anımsattı.
 
"Sonuçta hak ederek katılıyoruz" diyen Mesut Özil, bundan sonraki  maçlarda Gürcistan karşılaşmasında kaçırdıkları gol fırsatlarını iyi  değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti.
 
Dünya şampiyonu olarak grubu lider tamamlamanın önemli olduğunu  söyleyen Özil, Avrupa Şampiyonası'nda kupayı almak için mücadele edeceklerini, bu  potansiyele sahip olduklarını da kaydetti.
 
Mesut Özil, Alman teknik direktör Jürgen Klopp'un İngiliz takımı  Liverpool'da görev almasına ilişkin ise tecrübeli ve başarılı bir teknik  direktörün Liverpool gibi büyük bir kulübe imza atmasının İngiliz futbolu için de  iyi olduğunu savundu.
 
Özil, Klopp adına da sevindiklerini ifade ederek, başarı dileklerini  sunduğunu kaydetti.