Gençlerbirliği karşısında aldığı galibiyet ile Galatasaray'ın son 7 sezonunun en iyi 8. hafta performansını sergileyen teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, kulübeden oyuna hamleleri ile bu sezon 6 gol bulmayı başardı. Galatasaray Teknik Direktörü'nün geride kalan haftalarda oyuna aldığı 12 ismin 5'i ağları havalandırırken, Gençlerbirliği karşısında önce ikinci yarının başında oyuna giren Yasin Öztekin sonra Burak (penaltıdan) gollerini attı. 


5 FARKLI OYUNCU SKORU DEĞİŞTİRDİ
Cimbom, sonradan oyuna giren isimlerle 5 gol, 1 asist ile 6 defa skoru değiştirirken, bu Hamzaoğlu'nu Avrupa'da ön sıralara taşıdı. Genç teknik adam, Avrupa'nın 20 büyük ligi içerisinde görev yapan 312 teknik adam arasında maç başına skoru kulübe hamleleri ile en fazla değiştiren 7. isim durumuna geldi. Hamza Hamzaoğlu, Diego Simeone, Pep Guardiola gibi isimlerin gerisinde kalırken, listenin zirvesinde Getafe'nin hocası Fran Escriba yer aldı. Galatasaray'da kulübeden oyuna dahil olarak Burak 2, Semih, Yasin, Umut 1'er gol attı. Emre ise 1 asist yaptı. 


TARAFTARSIZ KAZANAMAYIZ
Hamza Hamzaoğlu, GS TV'de yayınlanan 'Devler Arenası' programında Benfica sınavına ilişkin görüşlerini dile getirdi. Hamzaoğlu, "Bu maçı da olumsuz bitirirsek, gruptan çıkma şansımız çok azalacak. Kazandığımız takdirde ise şansımız artacak. Son ana kadar her şeyi zorlayacağız biz, ancak mutlaka taraftar desteği olmalı" değerlendirmesini yaptı.


Kaynak: Sabah