F.Bahçe'de, G.Antep maçı öncesi şok bir sakatlık yaşandı. Dün sabah yapılan antrenmanın ilk bölümünde takımla birlikte çalışan Van Persie, ağrıları artınca ikinci bölümde salona geçti. Hollandalı golcünün bugün MR'ı çekilecek. Bu gelişme üzerine teknik direktör Pereira planlarını değiştirdi. Portekizli çalıştırıcı, Gaziantep deplasmanı için Jose Fernandao'yu hazırlıyor. İdman sonrası Brezilyalı'yla bir görüşme yapan Pereira, golcü futbolcuya 'hazır ol' talimatı verdi. 

HEM PAZAR HEM PERŞEMBE YIPRANIR
Pereira'nın, Van Persie'yi Celtic maçını da düşünerek riske etmek istemediği ifade edildi. Ağrıları bulunan yıldız futbolcunun hem Pazar hem Perşembe ilk 11 başlaması halinde yıpranabileceğini düşünen tecrübeli teknik adam, Van Persie'yi Gaziantep'e götürse bile Celtic maçına yüzde 100 hazır olması için kulübede oturtacak. 

ZOR TERCİH
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Gaziantep kadrosu için sol bekte de sıkıntı yaşıyor. Hasan Ali Kaldırım'ın haftalardır süren yüksek formunun yanı sıra, Caner Erkin'in yüzde 100 hazır haleg elmesi Pereira'nın tercih yapmasını zorlaştırıyor. İki futbolcusunu da Gaziantep'e götürecek olan Portekizli, ilk 11 ile ilgili kararını maç günü verecek. Pereira'nın Hasan Ali ile başlayıp, skorun rahatlaması halinde Caner'i oyuna alması bekleniyor.